Найбільше за все болить від того, що росіяни та кремль вже програли ганебну війну проти України, але ми її ще не виграли! «Треба спершу перемогти, і тоді вас всі зрозуміють», – сказав один відомий політик.
Тінь війни лягла на обличчя українських жінок, які вкотре беруть найтяжчий емоційний тягар на себе.
«Вже не один день живу в стресовому стані, увесь час під тягарем страху отримати повідомлення, що хтось з підопічних діток з інвалідністю поранений. Прагну одного, щоб всіх оминули рашистські бомбардування! Це шок, це жах! В Україні дітей з інвалідністю переховують в ваннах, коридорах, підвалах. Вони не розуміють що коїться… плачуть, просять їсти. Їм треба вчасно дати ліки, помити, поміняти підгузки. Витримати це пекло тяжко й здоровій людині, а хворим дітям… Прокляті мocковити, вас навіть пекло не прийме! Ви будете гнити живцем… ви будете кричати, як ті діти, тільки буде пізно», – волає Оксана, волонтерка з півночі Італії, яка зі своєю командою вже багато років допомагає хворим дітям в Україні повернути усмішку.
Читайте також: Невигадані іммігрантські історії від Марії Гайдай. Соло для жінки з трубою
А Марія з Верони щодня просить про молитву за свого сина, бо він на фронті захищає Україну: «Я не можу пригорнути тебе, сину мій, я обіймаю тебе молитвами, віддаю тебе у руки Божі і вірю, що Господь вбереже тебе».
«Вони крадуть у нас життя. Фізично та ментально. Вони крадуть наші дні і ночі з родинами, наші діти недоотримують майбутнього, бо навчаються між тривогами в школах. Вони крадуть нашу молодість та енергію, яка сьогодні у значній мірі направлені на виживання, а не розвиток. Вони крадуть гідність у людей в окупації, бо щодня потрібно обирати між безпекою та власною волею. Вони крадуть навіть наші емоції, бо якщо в цю хвилину вам добре, то совісно цим поділитись, щоб не зробити боляче, кому неймовірно і невимовно погано. Вони крадуть наш сміх і сон.
Російське суспільство мовчазне та зламане навіть в екзилі, бо часто і не поплічники путіна намагаються стати в позу групового захисту та очікування, що воно якось само, або за рахунок України вирішиться. Критичне мислення на нулі. Російські матері голосять та проклинають Україну, а не свого царя, за полеглих російських солдатів, які прийшли вбивати нас до нашого дому. Я не хочу помсти, я невимовно сильно прагну до справедливості. Нам доведеться виплекати її, навіть, якщо все і всі будуть проти нас», – каже Ольга, тимчасово переміщена через військові дії в місті її постійного проживання.
Читайте також: “Сильніше від страху” – фільм Марії Гайдай
З усіх ресурсів найбільш невідновлювальним є час і люди. Ми втрачаємо їх щодня. Воїни, які віддають найцінніше – життя, захищаючи свою Батьківщину. Діти, яких не буде, бо подружні пари кожен на своїх фронтах і не можуть бути разом. Ми втрачаємо частину нашого майбутнього.
А Італією котяться хвилі псевдо пацифізму. Деякі політики просять громадян виходити на площі за “мир”, звинувачуючи Україну в ескалації військового конфлікту. На їхню помилкову, або меркантильну думку, миру треба досягти за будь яку ціну. Навіть якщо Україна зникне з географічної карти світу? Цього ж і прагне агресор з кремля. То кого ж ви підтримуєте, синьйори?
Та на противагу їм гуртуються інші свідомі громадяни, щоб не дати забути про справжню причину війни, розв’язану терористичною державою росією проти України.
Читайте також: Вірш, навіяний Майданом. Марія Гайдай
«Все більше італійських політиків та партій залучаються до наших зустрічей, щоб зміцнити спільну боротьбу та продемонструвати свою підтримку», – каже Леся і щодня запрошує всіх взяти участь у маніфестаціях “Слава Україні” в Мілані, на яких бувають присутні, як представники багатьох політичних партій Італії, так і пересічні співчуваючі громадяни.
Європейський парламент на своєму пленарному засіданні у Страсбурзі оголосив переможця цьогорічної премії «За свободу думки», яким став український народ в особі обраних демократичним шляхом лідерів держави Україна та громадянського суспільства.
Український народ щодня хоробро бореться за суверенність, незалежність та територіальну цілісність своєї країни. Українці захищають не тільки свої домівки, а й свободу, демократію, верховенство права – ті європейські цінності, на які замахнулася росія держава-агресор. ЄC підтримав створення в Гаазі спеціального трибуналу, для розгляду справи про військові злочини росії та почав розслідування, зокрема через збір свідчень українців, більшість з яких жінки і діти, які отримали тимчасовий притулок в країнах ЄC.
Марія Гайдай, Варезе