Із фестивалю сучасного танцю, який проходив в італійському місті Ріміні, повернулися учасники студії сучасної хореографії “Т.А.Н.Г.О”. Там тернопільські танцюристи не лише отримали багато вражень, але й посіли друге місце.
Фестиваль танцю проходив у рамках святкування літнього італійського Нового року “Рожеві ночі” – La Notte Rosa, розповідає керівник студії сучасної хореографії “Т.А.Н.Г.О” Любов Гриневич-Борисяк.
– На це свято з’їжджаються зі всієї Італії, – каже вона. – Люди одягають рожевий одяг, а всі будинки, готелі, ресторани прикрашають рожевими гірляндами. Увечері там ще й рожеві заходи сонця. Тож можете уявити, як це все красиво виглядає!
Як розповідає пані Гриневич-Борисяк, у танцювальному фестивалі попередньо мали брати участь команди з восьми країн. Але незрозуміло за яких обставин ці колективи не приїхали.
– Тож конкурс звівся до поєдинку між Росією та Україною, – каже жінка. – Ми представляли чотири композиції, – дві від молодшої групи та дві – від старшої.
Проте під час репетиції одна з провідних танцівниць тернопільської студії травмувала коліно і їй наклали гіпс.
– Тож ми змушені були дещо змінити програму та показати простіші номери, – каже Любов Гриневич-Борисяк. – Відтак ми посіли друге місце і це була об’єктивна оцінка виступу. За тих обставин, що склалися, воно було для нас як перше.
Тернопільські танцюристи в Італії відчували надзвичайну підтримку усіх. Адже Україна нині відома у цілому світі.
– Під час параду учасників фестивалю наші діти вигукували: “Слава Україні! Героям Слава”, а італійці їм аплодували і відповідали: “Браво, Україна!”, – каже співрозмовниця. – Нам було дуже приємно.
Та й взагалі вітали українців на кожному кроці.
– Приміром, під час подорожі ми відвідали республіку Сан-Маріно, – розповідає пані Любов. – І там у магазинах продавцями працюють багато українців, зокрема з Тернопільщини. Ми знайомилися, спілкувалися. А прощалися зі словами:”Слава Україні!”
– Так приємно, що нами цікавляться. Ми всюди мали таку підтримку, що аж дух перехоплювало, – каже керівник студії. – Нас всюди зустрічали, як героїв.