in

«Українці в Італії» – найбільша інтернет-спільнота діаспори

У спільноті «Українці в Італії (об’єднуємося в єдину групу!) кожен знайде те, чого найбільше потребує, живучи за кордоном. Коло її друзів перебільшило сто тисяч учасників, що робить її найчисельнішою інтернет-спільнотою діаспори.

 

Сучасні технології дають українцям за кордоном можливість обмінюватися новинами, спілкуватися та знаходити однодумців, незалежно від географічного місця перебування. Інтернет-спільноти перестали бути місцем обміну думок, а перетворилися на засіб реального об’єднання української громади на Апеннінах.

Найбільшу спільноту в діаспорі – «Українці в Італії (об’єднуємось в єдину групу!)» – було засновано 1 липня 2010 року українським підлітком із покоління міленіум. Йому вона завдячує вдалою назвою. Через деякий час він повернувся в Україну, передавши адміністрування активним учасникам групи.

Не зважаючи на існування в Італії численних громадських організацій, вони не в змозі об’єднати українців, що живуть у різних куточках країни. Із появою та розповсюдженням сучасних технологій таку роль на себе взяв Інтернет.

На той час інтернет-життя української діаспори в Італії було у зародковому стані,участь у ньому брали лише найпрогресивніша її частина. У ФБ практично не було сторінок українців в Італії, за винятком італомовної подруги «Ucraina. Ucraini in Italia».

Розвиток групи почався із залученням до її адміністрування Маріанни Сороневич, головного редактора «Української газети в Італії». 

Концепція групи передбачала загальну участь у ній тих, хто живе і працює і Італії, цікавиться країною, чи планує переїхати у неї. На кінець листопада 2011 група складалася із 600 учасників, а станом на лютий 2014 року до спільноти долучилося вже 4 000.

У різний період часу адміністраторами групи були: Наталя Оленюх, Марія Гайдай, Олеся Олендій, Вікторія Шевченко, які щодня робили внесок для інтернет-згуртування українців в Італії.

Динаміка росту групи стала експоненціальною із початком подій на Майдані у 2013 році. В цей час політична активність діаспори була надзвичайно високою. Спільнота дала базу для організації протестних акцій у різних італійських містах. Крім того, українці почали свідомо відмовлятися від участі у російських соціальних спільнотах «ВКонтакте» та «Однокласників» та переходити у Facebook. Офіційна заборона цих соціальних мереж у травні 2017 року заставила решту вчитися користуватися ФB і поповнювати ряди Групи УВІ.

Щодня бажання долучитись до спільноти виявляли сотні діаспорян. Нові виклики вимагали нового підходу. Для допомоги у модерації великої кількості учасників, кожного із своєю точкою зору, та протидії інформаційній війні, було залучено українсько-ірландського науковця Олександра Яворського. Разом із Маріанною Сороневич, він став рівноправним модератором та розробником нових концепцій модерування групи.

Об’єднані «Українці в Італії» є найбільшою в українській діаспорі у світі. На серпень 2018 року кількість учасників перебільшило 115 тисяч.

Адміністратори дякують усім за цікаві новини, обговорення, за можливість відкривати щось нове і краще пізнавати один одного. А також цінують допомогу активних учасників УВІ, зокрема Олені Івановій і бажають, аби кожен знаходив тут те, чого найбільше потребує, мав змогу розширювати горизонти власної обізнаності та коло друзів.

Навчаймося кращого в інших, плекаймо краще в собі і любімо одне одного! – закликають вони і запрошують нових учасників.

 

Аврора Россі

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 _____________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Скільки потрібно зберігати документи, рахунки і квитанції в Італії

У Бріндізі затримано вітрильник з мігрантами. Контрабандисти виявилися українцями