В італійській галереї Kokonton Gallery у Венеції відкрилася експозиція нового проекту “Сестри” художників Івана і Василя Костенко з творчої групи Braty.
Через досвід власної сім’ї брати Костенко досліджують, як радянська ідеологія та суспільний устрій того часу деформували уявлення про особисте щастя. Жінки старшого покоління вважали, що любов потрібно заслужити.
“Сестри – дуже особистий проект. Це наш експеримент: історія про нашу сім’ю і її жінок. Зйомки проходили невимушено: жінки займалися господарством і своїми повсякденними справами, а потім відволікалися на фотоапарат і позували для нас. Так ми проводили свої спільні канікули. Пізніше ми вирішили їх доопрацювати і показати, як ці жінки ладнають і спілкуються з сучасним світом”, – коментують Василь та Іван Костенко.
Брати Костенко працюють в техніці колажу. В проекті “Сестри” вперше звертаються до власної фотографії. Моделями стали рідні для художників жінки – бабуся, мама, тітка, сестри, племінниці. Художники доповнили фотографії, що документують побутові ситуації, кольором. Таким чином Іван і Василь намагаються привести жінок в сучасний світ. У Венеції проект відкрився перформансом київської співачки і актриси Anastasia.
“Знімки стилістично нагадують неформальну документальну фотографію 70-х років – наприклад, Харківську школу. Поняття жіночності було підпорядковане функціям, виконання яких вимагало від жінки тоталітарне держава. Це викривлене сприйняття продовжує і сьогодні впливати на долю і свідомість жінки. У сучасній західній культурі жінці набагато простіше зрозуміти, що робить її щасливою “, – пояснює ідею проектуМарія Вторушин.
____________________________________
Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.