in

Український “Кіборг” із Італії отримав медаль “За жертовність і любов до України”

   Церковну нагороду – медаль “За жертовність і любов до України” отримав італійський доброволець з 80-ї аеромобільної бригади, уродженець міста Збараж Тернопільської області Ярослав Білоус.

“Мені випала приємна місія з благословення Патріарха Філарета вручити медаль Ярославу Білоусу, який приїхав з далекої Італії, щоб добровольцем піти захищати свою Вітчизну, – наголосив декан Збаразького благочиння УПЦ КП отець Іван Лесик, нагороджуючи воїна відзнакою. – Ваша сміливість, патріотизм надихають нас усіх, а ваш вчинок – подвиг, що є взірцем того, як ми маємо любити свою рідну землю”.

За словами Ярослава, який захищав Донецький аеропорт, для нього “це величезна несподіванка, неочікуваний сюрприз”.

“Я навіть не міг уявити, ідучи на молитву в храм, що отримаю такий подарунок. Ця медаль для мене – найвища і найдорожча нагорода”, – сказав боєць-доброволець.

15 років тому Ярослав Білоус зі Збаража виїхав з родиною до Італії. Рідний дім, маму, друзів відвідував щороку. Він – батько трьох синів, повернувся в Україну, щоб піти добровольцем у зону АТО. Воював у складі 80-ї аеромобільної бригади. На війні кулеметник Ярослав Білоус отримав псевдо “Патріот” і був одним із “кіборгів”, які Новий рік та Різдво “святкували” у диспетчерській вежі Донецького аеропорту – символі оборони летовища. Тут, на найвищій позиції бойовища, наш земляк ніс службу до 13 січня – дня руйнування вишки.

Варто зазначити, що у серпні минулого року, услід за братом-добровольцем, викликався захищати Вітчизну також 49-річний Богдан Білоус, повернувшись з Іспанії, де жив з родиною впродовж останніх восьми років.

Медаль “За жертовність і любов до України” – церковна нагорода, яку засновано з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в Українській Православній Церкві Київського Патріархату. Нею нагороджують людей, які проявили активну громадянську позицію, героїзм, самопожертву під час подій Революції Гідності, у захисті Батьківщини на Донбасі та в Криму, а також волонтерів за допомогу Збройним силам, Національній гвардії, добровольчим батальйонам та іншим військовим формуванням України.

За словами Ярослава, у селах довкола аеропорту дуже багато місцевих жителів підтримують українських військових. Жінки приносили бійцям плетені шкарпетки, обігрівачі, цукерки, записки зі словами вдячності. Багато хлопців-західняків познайомилися з тамтешніми дівчатами. Дасть Бог, після війни гратимуть весілля.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Розповідь заробітчанки: “Брала все, що під руку попадалось, і їла під ковдрою”

МЗС Італії: ЄС занадто захопився Україною на тлі інших проблем