in

«Золоті руки» Леоніда Солонецького та Ігоря Федика

Втомившись від нестабільностей іммігрантського життя Леонід Солонецький та Юрій Федик вирішили змінити статус й увійти, як і деякі інші їхні підприємливі земляки, до категорії «нових українців» Неаполя. Тобто тих, які почали працювати самі на себе й успішно вести власний бізнес.

 

В Україні, двоє молодих чоловіків жили у Львові на сусідніх вулицях одного кварталу, але не зналися. За іронією долі вони познайомилися саме у Неаполі. Обмінялися думками, ідеями й між ними зав’язалася дружба. Чоловіки вирішили об’єднати їхні зусилля й відкрити власну справу. Свій вибір вони зупинили на магазині ювелірних виробів та сувенірів. В Україні Юрій працював у ювелірній майстерні, тому мав вже «набиту руку» й відповідний досвід саме у цьому секторі. А ось Леоніду, економісту за освітою, довелося ще попотіти. Але до своєї мети він йшов вперто й наполегливо. За порадою друзів, він знайшов у Неаполі майстра, біля якого пройшов курс навчання. Досвідчений неаполітанець навчив українця азів ювелірного ремесла. Нарешті, здобувши паритетності у знаннях справи, за яку взялися, Ігор та Леонід, відкрили, сім місяців тому у Неаполі, свій магазин «ТРИ КАРАТА». При магазині діє також ювелірна майстерня, де українські «алхіміки» виготовляють на замовлення клієнтів ланцюжки, сережки, медальйони, та інші найрізноманітніші прикраси.

 

У ювелірному відділі, що на другому поверсі магазину, потенційні покупці можуть знайти вже готові вироби з золота, яку постачають українським підприємцям німецькі дилери, або ж, за бажання, замовити будь-яку модель з каталогу. Усі золоті вироби марковані пробами «585» та «750». Коштовності прикрашені діамантами австрійського походження, які Ігор та Леонід замовляють в Італії. Щодо цін на вироби, то, для прикладу, ланцюжок ручної роботи моделі «Кардинал» чи «Бісмарк» проби «585», коштуватиме 28 євро за грамм. Якщо ж клієнт приносить своє власне золото, то оплачуватиме ювелірам тільки роботу. Так ланцюжки від 10-ти і вище грамм, коштуватимуть у середньому 80 євро, а сережки – приблизно 40 євро.

Щоб задовільнити смаки чим найбільшої кількості клієнтів, Ігор та Леонід, крім ювелірного, створили ще чотири віділення. Так на першому поверсі магазину кгиголюби можуть придбати книги на найрізноманітніші смаки: це і класика, сучасні автори, детективи, дитяча література, книги з психології, енциклопедії, кросфорди. Тут же, прихильники екологічно чистої косметики знайдуть креми, шампуні, мила на трав’яних основах та прополісі. На цьому ж поверсі – відділ зі сріблом найвищої «925» проби. Особливою популярністю користується відділ сувенірів. Українські іммігранти, які хочуть зробити оригінальний подарунок своїм італійським друзям чи роботодавцям, отримають безпрограшний варіант вибравши будь-який з пропонованих творів з кришталю, дерева (матроьошки, скриньки, доміно, шашки, обереги, подарункові ножі), метялевих фляг, українських ляльок у традиційних костюмах, виробів зі скла чи кераміки.

Частими відвідувачами «ТРЬОХ КАРАТІВ» є також італійські пані. «Італійки похилого віку, – кажуть Ігор та Леонід, – особливо полюбляють браслети, медальйони, посріблені підсвічники, керамічні підставки для фляг з вина. Крім того у нашому магазині вони мають можливість зекономити, оскільки ціни на всю продукцію є нижчими на 15-20 %, ніж в італійських комерсантів.»


Наталія ІВАНИШИН

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

У Шенгенській зоні поновлять контроль на кордонах?

Декрет флуссі. Більшість запитів буде відхилено