in

У Львівській політехніці презентували проект «Українські дітки у світі читають «Кобзар» (Відео української школи в Римі)

alt   7 березня Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» презентував проект «Українські дітки у світі читають «Кобзар». Захід відбувся у передліття 200-х роковин Тараса Шевченка. У рамках проекту презентували фільм, у якому діти українців, які перебувають за кордоном, читали вірші Тараса Шевченка.

Під час презентації у Політехніці також виступили діти, які декламували Шевченка, співали пісні на його вірші. 5-річні Марічка та Софійка Соболь розповіли, що мама часто читає їм вірші Шевченка. Під час заходу відбулося також скайп-включення з Канади.

Як розповіла директор Інституту Ірина Ключковська, ідея фільму виникла, коли вони роздумували над тим, як небуденно провести Шевченківське свято. Ініціативу підхопили в різних країнах світу, і для фільму надіслали відео з виступами 125 дітей – вихідців з України. У стрічці діти різного віку у національних вбраннях захоплено декламують вірші Кобзаря.

– Приємно, що сьогодні у стінах Львівської політехніки лунають дитячі голоси, – сказав у вітальному слові ректор університету Юрій Бобало. – Добре, що у березні ми маємо таке особливе, Шевченківське, свято.
– Насправді ми не очікували такого вагомого результату, – розповіла директор МІОКу Ірина Ключковська. – На допомогу у підготовці проекту відгукнулися посольства різних країн, українські громади. Очікували приблизно 25–30 дітей і були приємно здивовані, коли отримали відео з 22 країн світу. Відеозаписи маленьких читців змонтували в єдиний фільм.

До участі в проекті запрошували дітей віком від 3 до 7 років. «Нам було дуже важливо, аби з цією дитинкою працювали вчителі, матусі, дідусі, вихователі, – каже Ключковська. – Хочемо, щоби «Кобзар» став основною книгою всіх українських родин».

Акція охопила Україну і Бразилію, Німеччину і Швецію, Іспанію і Португалію, Туреччину, Канаду, Грузію, Словенію, Великобританію, Францію, Латвію, Естонію, Норвегію, Польщу, Молдову, Румунію, Нідерланди, Росію, Казахстан, США – частини світу, де проживають українці. Цікаво, що у фільмі згадувалося, скільки українців перебуває зараз у тій чи тій країні. Лідерами за кількістю українців є США, Канада, Росія, де проживають мільйони українців.

Під час презентації до присутніх через Skype звернувся радник-посланник посольства України у Великій Британії і Північній Ірландії Андрій Кузьменко. Він заявив, що такий проект дозволить розвинути українську культуру, навчити любити нашу історію нащадкам, адже саме з дітей починається країна.

Крім того, до презентації через Інтернет долучились і батьки трирічного Романа Столяревського, який вивчив і продекламував вірш Тараса Шевченка «Мені тринадцятий минало». Мама Ромчика розповіла, що їхня сім’я з радістю долучились до акції, адже діти українців, де б вони не були, повинні знати і любити рідне слово.
Координатор акції Ольга Пташник зазначила, що всі діаспорні громади-учасники були дуже активними, особливо зацікавилися проектом у Франції, Канаді та Португалії. Твори Т. Шевченка були різними, як дитячого, так і дорослого циклу.

Як повідомили організатори, заплановано, що незабаром буде змонтована повна версія фільму. До неї увійдуть виступи усіх дітей.

Особливим гостем на урочистості була громадський діяч і меценат Наталія Кличко. Вона зробила сюрприз усім, хто прийшов на презентацію – виконала пісню «Ой, у вишневому саду». Після урочистостей Кличко зізналася журналістам, що хотіла заспівати щось із пісень на слова Шевченка, але не змогла підібрати найкращу. Також вона додала, що дуже важливо знайомити малят із творами Кобзаря.
– Такі заходи повинні бути. Дуже добре, що є такі сім’ї, які незалежно від того, де вони живуть, прищеплюють дітям любов до рідної мови та країни. Це головне. Адже є багато громадян, які живуть в Україні, але не є патріотами своєї держави. Я вважаю, що незалежно, де ти живеш, ти залишаєшся українцем. Ми даємо їм можливість відчувати націю і гордитися своєю країною і мовою, – сказала Наталя Кличко.
На закінчення дійства етногурт «Cherry Band» подарував усім гарну музику у власному виконанні.

Джерело:
Львівський порталЗахідна інформаційна корпорація

Діти дитячого садочка української суботньої школи в Римі читають вірші Кобзара

 

 

 

 

 

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У Львові відкрили візовий центр Італії

Запрошуємо на міжнародний конгрес “Світове українство як чинник утвердження державиі” у Львові