Українці найчастіше відвідують прикордонні країни, зокрема Польщу та Росію, повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі, проаналізувавши дані операторів мобільного зв’язку.
Про це – у сюжеті Радіо НВ.
У першому півріччі цього року кордон перетнули 17,5 млн абонентів мобільного зв’язку. 60% подорожей припадають на країни, які межують з Україною. Серед неприкордонних напрямків найпопулярніша Чехія.
Куди подорожують українці та іноземці в Україні
За перше півріччя 2018 року найчастіше відвідували прикордонні країни, зокрема, Польщу, Росію, Угорщину, Молдову, Білорусь та Словаччину. Частка виїздів туди складає близько 60% всіх подорожей українців за кордон.
Польща та Росія – два найпопулярніші напрямки трудової міграції українців
Серед неприкордонних країн найпопулярнішими стали Чехія, Туреччина, Німеччина та Єгипет. Україну за цей період відвідало майже 10 млн іноземних абонентів мобільного зв’язку. Найпопулярнішою для іноземців стала Київська область. Її відвідало майже 2 млн абонентів.
Також популярними були Львівська, Закарпатська, Одеська області. Загалом всередині країни українські абоненти подорожували 65 млн разів. У п’ятірці найпопулярніших одноосібне лідерство займає Київська область, яку відвідало 18 млн абонентів. Львівську область відвідало 4 млн, а Полтавську, Житомирську та Черкаську майже по 3,5 млн громадян.
За даними Міністерства соціальної політики України, до 9 млн українців щорічно виїжджають на сезонні заробітки за кордон.
Молдова і Білорусь
Польща та Росія – це саме ті країні, які відображають два найпопулярніші напрямки трудової міграції українців, пояснила аналітик з міграційної політики аналітичного центру ЦЕДОС Олександра Слободян.
Поїздки в інші країни, наприклад, Білорусь, можуть бути пов’язані з відвідинами рідних чи справами бізнесу.
“З Білорусією і Молдовою у нас дуже великий обмін громадянами”, – повідомила Слободян.
До 2014 року найбільш популярною серед українських трудових мігрантів була Росія. Проте з 2015 року Польща її обійшла.
За 4 роки військових дій в Україні суттєво обмежили сполучення з Російською Федерацією. Зокрема, скоротили кількість потягів, припинили авіасполучення і запровадили біометричний режим. А у серпні міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що розглядається варіант повного закриття залізничного сполучення з Росією.
Заробітки
Ще один напрямок трудової міграції українців, окрім Польщі, Росії та Чехії, це Італія, розповів завідувач відділом міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Позняк.
За його словами, причиною цього є бажання покращити власний добробут, оскільки українських зарплат для цього не достатньо.
“Найважливіші країни – це Італія та Чехія. У південній Європі наших більше, ніж у західній. Там, очевидно, простіше працевлаштуватися. Італія на фоні Іспанії і Португалії більш населена країна, відповідно там більш ємний ринок праці. Чоловіки здебільшого працюють на будівництві, жінки – у домашніх господарствах. Плюс сільське господарство, промисловість. Мінімальні зарплати у цих країнах набагато більші, ніж середня по Україні”, – розповів Позняк.
У Міністерстві соціальної політики України сподіваються, що міграція українців за кордон суттєво скоротиться через 2-3 роки, коли середній рівень зарплати в Україні сягне 15 тис. грн.
____________________________________________________________
Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.
Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.