Він – італієць, якого доля звела із чернівчанкою та змусила назавжди переїхати у наше місто. Тепер Джузеппе Коррера пише про Чернівці для італійських інтернет-ресурсів. Думками про життя в Україні, недоліки та комфорт столиці Буковини для іноземця він поділився із сайтом Думай.
– Останні 5 років я живу в Чернівцях. Ми переїхали сюди із моєю дружиною Наталею після років, які провели разом в Італії. Але саме в Україні ми вирішили продовжити наше життя. Разом з моїм знайомим журналістом, який тривалий час жив в Італії та Америці, а зараз живе у Києві, ми вирішили створити онлайн-видання UA TIME. Ми пишемо абсолютно про усе: політику, культуру, економіку, туризм, спорт, різні події, доповнюючи усе італійськими та українськими новинами.
Окрім того, Джузеппе створив у Фейсбуці дві спільноти, які ведуться суто італійською мовою. Там він пише про життя іноземця в Україні, а також ділиться інформацією, яка може бути корисною для туристів.
– Я завжди працював у маркетингу та рекламі, маю декілька пропозицій щодо подібної роботи і тут. Наприклад, я співпрацюю із клінікою ANGELHOLM та естетичним центром Грація, рекламуючи їх в Італії.
Мені завжди було цікаво почути про те, як сприймаються Чернівці іноземцем.
– Вже зараз я звик до життя в Україні. Але коли я вперше приїхав до вашого міста, то подумав «Вау, тут гарно. Є багато речей, які можна описати». Але знаєте, я стикнувся із однією проблемою – тут зовсім не розвинений туризм в області, незважаючи на велику кількість культурних пам’яток.
Наше місто часто називають то маленьким Віднем, то Парижем. Тому цікавлюсь у Джузеппе, чи, на його думку, Чернівці схожі на європейських «колег».
– Чернівці – це місто історії. Ви тільки погляньте на його центр. Дивлячись лише на архітектуру, можна побачити, що тут тісно переплітаються не лише декілька культур, але й релігій. Тут жили турки, румуни, молдовани, євреї, поляки, угорці, люди ходили і до різних церков – православних, католицьких, греко-католицьких, костелів та синагог… Усе це залишило свій відбиток на столиці Буковини.
Однак не може усе бути так класно. Тому запитую в італійця, що потрібно змінити у місті, аби іноземці почувалися тут комфортніше.
– Ваше місто – чудове, але є декілька недоліків. По-перше, потрібно покращити дороги та транспортне сполучення. По-друге, треба дещо змінити у роботі туристичних операторів та гідів. Вони повинні бути дещо професійнішими, надавати більше інформації не лише українською та російською мовами, але й англійською, німецькою, італійською. Цим я і займаюсь у рамках свого проекту.
Важливість своєї роботи Джузеппе вбачає ще й у донесенні до європейців простої істини: незважаючи на війну, яка відбувається на Сході, небезпеки на іншій території зовсім немає. На його думку, сюди не лише можна, але й варто їздити на відпочинок. До того ж, вважає Джузеппе, для європейців в Україні дуже дешево.
– Пишучи про українську державу, я не можу оминути теми свого життя в Чернівцях. Ваша держава заслуговує набагато більшого в економічному, політичному та соціальному планах. Але, попри це, тут чудово. І це саме те, що варто знати європейцям. Я переконаний:щоб говорити про Україну, треба жити тут. Звичайно, це легше робити з якоїсь іншої країни, сидячи у зручному кріслі. Але в такий спосіб ви ніколи не зможете відобразити усе: рівень життя, місцевий колорит, менталітет та звички населення. Саме тому я тут, саме тому і створений ресурс UA TIME.
Не забудьте також прочитати матеріал про те, як виглядає Китай українськими очима.
_______________________________________________________
Більше новин: