Місце італійських підприємців на російському ринку з задоволенням посядуть турецькі та китайські виробники, пише Даріо Ді Віко у газеті Corriere della Sera.
У нинішній складній міжнародній ситуації традиційний пацифізм, здається, виявився цілковито непридатним, але, мабуть, народжується якийсь підприємницький пацифізм під незвичним гаслом: “Ми не готові вмирати за Київ”. “В основі цього явища лежить ембарго, оголошене Москвою стосовно цілої низки західних товарів, і найтяжчими наслідки цього рішення є для італійського експорту”, – пише автор статті.
“Цілком очевидно, що російський ринок дуже цінний: Prometeia, центр інноваційних рішень у сфері економіки, прогнозував щорічне зростання експорту обсягом у 200 млн євро аж до 2019 року, – зазначається в статті. – На думку підприємців, існує небезпека, що італійські поставки будуть заміщені товарами з Туреччини й Китаю та що виробники у цих країнах підняли келихи за українську кризу, котра відкрила для них таку унікальну можливість завоювати ринок на шкоду нам”.
“Марно заперечувати те, що у сьогоднішній економічній ситуації аргументи російської сторони з розумінням сприймаються підприємствами, найбільш активно втягнутими в товарообмін. Італійський бізнес зазнає величезних збитків і ризикує втратити завойовувані роками позиції в Росії через несамостійну політику влади Італії в царині санкцій. Таку думку в листі президентові Асоціації італійських підприємців (Confindustria) Джорджіо Скуінці виклав Ернесто Ферленгі, очільник Confindustria Russia. Він також заявив, що італійські ЗМІ зайняли “ностальгічні позиції” часів холодної війни. Скуінці заспокоїв Ферленгі, висловив надію на дипломатичний шлях і водночас відзначив, що це питання не можна розглядати лише в національному ключі. але як би там не було, а меседж Москви дійшов до Рима”, – підсумовує Даріо Ді Віко.