Албанія – одна з найдоступніших для туристів країн на Балканському півострові. З 1 квітня між нашими державами вступає в силу безвізовий режим
З
квітня українці зможуть літати в Албанію без віз. Країна розташована на південному заході Балканського півострова, омивається водами Адріатичного та Іонічного морів. Раніше Албанія відкривала кордони для українців тільки на літній період. Ще 30 років тому держава була закритою від світу. Зараз кордони Шкіперії – так називають свою землю албанці – відкриті для всієї Європи. Однак для українців балканська країна все ще маловідома і оповита міфами. Разом з тим популярність албанських курортів щорічно зростає. Згідно держстатистики, в 2006 році Албанію відвідали 12 українських туристів, а в 2016 році – 3,5 тис. Сайт “Сьогодні” дізнався, де і за скільки можна відпочити в балканській країні.
Схожа на Італію та Україну
Денис Демидов, мандрівник і керівник проекту Kwidoo, в 2015 об’їздив Балкани. Українські туристи дарма не помічають Албанію, вважає він. Хлопець порівнює країну з Кримом і Італією. А вулиці деяких міст не відрізнити від українських. Разом з тим Албанія заворожує каньйонами, водоспадами і озерами Північно-Албанських Альп.
“Албанський клімат і узбережжя нагадують Крим. На відміну від сусідньої Чорногорії, тут піщані пляжі. На півночі країни неймовірні льодовикові озера, каньйони, водоспади і Албанські Альпи. Дуже цікаве місто Шкодер. В його вулички неможливо не закохатися. Це місто – маленька Італія. у той же час Тирана і деякі інші міста – пострадянські в Україні. Ціни набагато нижчі, ніж в Чорногорії. Поки найбільша перешкода для подорожі в Албанію – ціни на авіаквитки від 200 доларів. Але, на мій погляд, цю країну варто відвідати “, – розповідає Денис Демидов.
Проблемою для туриста може стати те, що албанці не знають англійську мову, додає мандрівник. Місцеві більше володіють італійською та німецькою. Англійською розмовляє персонал готелів, але не у всіх. Але все ж міфи навколо Албанії – одна з головних причин, чому мало українців їдуть в цю країну, вважає директор турфірми “Феєрія” Ігор Захаренко.
“Албанія – новий напрямок для українців, і про неї ходить багато міфів. В Україні вважають, що це слаборозвинена країна, але албанці вже давно випередили нас за рівнем життя. Вважається, що Албанія – мусульманська держава. Це неправда. В країні немає офіційної релігії , 60% місцевих жителів вважають себе мусульманами, 30% – християнами. Але віри дотримуються, за різними оцінками, 25-40% населення країни. Ще існують міфи про мафію. Албанія – в групі найбезпечніших країн у світі в міжнародних рейтингах безпеки “, – коментує експерт.
Що треба знати про Албанію
Транспорт. У країні тільки один аеропорт. Аеровузол розташований в 11 км від Тирани біля села Рінас. До столиці з аеродрому їздять таксі за 18 доларів або автобуси за два долари. Квиток на проїзд в громадському транспорті Тирани стоїть 0,26 долара, або 7 гривень. З’їздити в Шкодер обійдеться в три долари. Місто знаходиться в 94 км від столиці, а дорога займає дві години. Ближче їхати до курортного Дурессу біля Адріатичного моря. З Тирани в курортне місто автобус їде півгодини, квиток коштує 1,2 долара. До Саранди дістатися складніше. Курорт розташований в південній частині країни і омивається водами Іонічного моря. Дорога в 280 км від Тирани займає п’ять-шість годин автобусом, а квиток коштує 11,5 долара.
Житло. Готелі Тирани за шість ночей беруть від 127 доларів за двох. Деякі включають трансфер з аеропорту. Хостел коштує 8-10 доларів з людини за ніч в восьмимісному номері, двомісний – від 21 долара. У Дурессі готелі і хостели виставляють ціни вище столичних, але також включають трансфер з аеропорту. Шість ночей в готелях обійдуться від 176 доларів за двох. У вартість включено сніданки. Ніч в восьмимісному номері хостела в Дурассі обійдеться в 6-10 доларів з одного. Двомісний номер хостелу – від 26 доларів. У Саранді номер у тризірковому готелі на шість ночей коштує від 157 доларів за двох. Хостел – 7-15 доларів з людини в шестимісному номері. Двомісний номер – 28-37 доларів.
Їжа. Албанська кухня – суміш турецьких, грецьких і слов’янських гастрономічних традицій. Популярні страви – “счумлек” (тушковане м’ясо з цибулею), “фергес” – тушкована яловичина, “таве-козі” і “таве-елбасані” – баранина з йогуртом. Святковою їжею вважається запечена овеча голова. Також в ресторанах Албанії подають страви з морепродуктів Адріатичного і Іонічного морів. Середній чек в недорогому ресторані становить шість доларів з людини, в ресторані середнього рівня – 26 доларів.
________________________________________________
БІЛЬШЕ НОВИН: