Спостерігати за тим, як живуть люди в іншій країні завжди цікаво. Одразу починаєш порівнювати їх звички та стиль життя із прийнятими в Україні. Ось, згідно наших спостережень, чому ми можемо навчитися у італійців.
1. Відношенню до віку
Заміж у 35? Перша дитина в 40? Водити машину в 80? Звичайна річ! Італійці сприймають вік зовсім не так, як ми. Звичайно, тут тривалість життя та економічна ситуація інші, але складається враження, що в Італії насолоджуються кожним життєвим етапом, не поспішаючи прожити його швидше.
Не складно уявити собі діалог моєї тридцятирічної знайомої із 40-річним італійцем. Він запитує: «Ким ти хочеш бути, коли станеш дорослою?» Вона у відповідь каже, що виросла вже і з задоволенням займається улюбленою справою, на що італієць незворушно відповідає: «А я ще не вирішив!».
2. Відношенню до дітей
Якщо в Україні батьки гуляють з дитиною, то в Італії дитина гуляє з батьками.
Дітей беруть всюди – по магазинам, на екскурсії, в поїздки, в ресторани. У мене склалося враження, що навколо дітей життя тут не вибудовують, вони ростуть, підлаштовуючись під звички дорослих. Ще одна маленька, але приємна деталь – повсюдне використання шкільних ранців з коліщатками і ручкою, за яку портфель дитині зручно возити, а не гнути спину під вагою підручників.
3. Повазі до інвалідів та людей похилого віку
Багато автобусів тут оснащені підйомниками і спеціальними місцями для інвалідів, на зупинці водій опускає підйомник і виходить допомогти. На станціях метро є ліфти, тротуари і доріжки, а спеціальні місця на парковці ніхто не займає. Тут на увазі медичні магазини, що пропонують товари, що полегшують перебіг хвороби або старості. Тут це не соромно.
4. Бережливого ставлення до історії
Італійці добре розуміють, що історія і культура – ті речі, на яких базується туристична привабливість країни, тому культурну спадщину тут охороняють і оберігають. Власники будинків, що мають історичну або іншу цінність, зобов’язані підтримувати їх в належному вигляді. Так замість ремонту під євро в магазинах, наприклад, зустрічаються середньовічні розписи і старовинні дерев’яні балки. Тут прийнято пишатися історією.
5. Любові до всього свого
Італійці вважають якість «свого» набагато кращою, ніж вироблене в будь-якій іншій країні: машинам, їжі, одягу. В італійських журналах мало реклами іноземних марок; більшість італійських чоловіків мріє про Ferrari; Starbucks; в McDonalds подають салат з моцарелою і бургери з пармезаном; на канікули італійці їдуть в свої гори або до свого моря, а не за кордон.
6. Вмінню одягатися відповідно до ситуації і за віком
Українку за кордоном можна впізнати по надвисоких підборах і макіяжу, або по сірості і затурканості. В той час як і Італії в очах сорокарічних жінок суму і туги немає. Італійська молодь здебільшого одягнена дуже просто – кеди і джинси, рюкзак, футболку, светер. У віці 30-35 починають одягатися трохи елегантніше – чоловіки купують рожеві сорочки і вузькі штани, дівчата час від часу встають на каблуки. До пенсії елегантність досягає апогею – норкова шуба, човники, червоні губи, буклі і тонка сигарета в пальцях із перснями. Італійські бабусі і дідусі до старості зберігають смак і любов до життя! Вони водять машину, ходять в театр, п’ють каву в кафе на площах, ходять за покупками з кумедною сумкою на колесах … Як шкода, що старшому поколінню українців це недоступно!
7. Відкритості та безпосередності
В Італії навіть перехожі тобі посміхаються, люб’язно пропонують допомогу, з посмішкою відповідають на питання, не дивляться зверхньо. Правда, дехто вважає ці усмішки фальшивими, проте така привітність набагато приємніша ніж байдужість перехожих чи нелюб’язність обслуговуючого персоналу в Україні.
_______________________________________________________
БІЛЬШЕ НОВИН: