1. Усі іноземці, громадянами країн, що не належать до ЄС, що мають дозвіл на проживання в Італії із наступних мотивів: робота, сімейні, політичний притулок, гуманітарний захист, подали запит на визнання статусу біженця, очікують на тимчасове чи постійне усиновлення, очікують набуття італійського громадянства зобов’язанні зареєструватися у Національну систему медичного обслуговування в Італії (SNN).
Це зобов’язання продиктоване не тільки турботою про здоров’я іноземців, але й бажання запобігти епідемій у суспільстві.
2. Після реєстрації іноземець набуває усіх прав і обов’язків, нарівні із італійськими громадянами.
Тобто, як й італійці можуть користуватися превентивною медициною, відвідувати лікарів, робити аналізи, бути госпіталізованими, та отримувати знижки на медикаменти.
3. Медичне обслуговування надається також членам родини легальних іммігрантів, які перебувають на його утриманні.
4. Записатися у Національну систему медичного обслуговування в Італії можна у відділеннях ASL за місцем прописки чи проживання. Тривалість реєстрації співпадатиме із тривалістю дії дозволу на проживання. Для запису потрібно представити:
– Дозвіл на проживання;
– Фіскальний код;
– Довідку про прописку, який можу бути замінений автосертифікатом який іноземець засвідчує місце проживання);
Якщо іноземець із будь-яких причин не здійснив запис у SNN, це у жодному разі не повинно стати на перешкоді наданню йому медичної допомоги. У цьому випадку запис здійснюється у медичному закладі, у який він звернувся. Для продовження терміну запису у SNN, після завершення дії дозволу на проживання, іноземцю достатньо пред’явити квитанцію у відділі ASL квитанцію про відсилку документів на продовження.
5. Студенти, ті хто приїхали в Італію за програмою о-пер, та іноземці, що мають дозвіл на проживання із мотивів не вказаних вище (наприклад, за обраним місцем проживання, чи релігійних мотивів), мають дві можливості:
– Укласти медичне страхування у компанії, визнаній Італією, яка передбачає покриття витрат пов’язаних із лікуванням захворювань, нещасних випадках та у випадок вагітності;
– Зареєструватися у SNN, оплативши річний внесок, розмір якої залежить від типу дозволу на проживання. У цьому випадку медичну допомогу також отримуватимуть діти, які перебувають на утриманні іноземця.
Цей вид медичного страхування потрібно поновлювати щороку.
6. Іноземці, що мають короткотривалі дозволи на проживання, наприклад для туризму, повинні володіти приватним медичним страхуванням, у зворотньому випадку вони зобов’язані оплатити надану медичну допомогу у повному розмірі.
Такі іноземці не можуть здійснити запис у SNN.
7. Нелегальні іммігранти (тобто такі що не мають дозволу на проживання, або документ не було продовжено після завершення дії) також можуть отримати термінову, або амбулаторну медичну допомогу у державних закладах. Зокрема бути госпіталізованими, пройти огляд лікаря-спеціаліста у випадку хвороби чи нещасного випадку та скористатися превентивною медициною. А також скористатися:
– допомогою під час вагітності;
– захистом здоров’я неповнолітніх;
– вакцинацією, передбаченою міжнародною профілактикою;
– профілактикою, діагностикою та лікуванням інфекційних захворювань.
Нелегальні іммігранти повинні мати посвідчення STP, тобто посвідчення іноземця, що тимчасово перебуває на території Італії.
Цей пункт передбачено італійським законодавством як для того щоб запобігти розповсюдженню хворіб в усьому суспільстві, так і для того, щоб запобігти діяльності лікарів та нелегальних медичних пунктів.
8. Якщо іноземець є незаможним і неплатоспроможним, медичні послуги, перераховані у пункті 7, надаються безкоштовно, за винятком випадків, коли за це передбачено сплату квоти (tichet).
Неплатоспроможність повинна бути задекларована на спеціальному бланку, яку іноземцям видадуть у медичному закладі.
9. Закон забороняє медичні заклади повідомляти в органи правопорядку про нелегальних іноземців, які звертаються за допомогою (за винятком загальних випадків, які розповсюджуються і на італійців). Цей пункт було введено для того, щоб запобігти виникнення у іноземців страху звертатися за медичною допомогою.
10. Ті хто хоче приїхати в Італію на лікування, повинні отримати візу та дозвіл на проживання для лікування.
Для цього потрібно задовільнити серію юридично-адміністративних (наприклад декларація про згоду на лікування медичного закладу у якому вказано тривалість та тип лікування) та фінансових (попередня оплата медичному закладу 30% вартості лікування) та соціальних реквізитів (документація, що стосується наявність житла та засобів для проживання та повернення на батьківщину для супроводжуючої особи.
Ця стаття стала для вас корисною? Поділіться нею у соціальних мережах. Дякуємо.
__________________________________________________
БІЛЬШЕ НОВИН: