Отримати інформаційну та юридичну підтримку щодо питань усіх видів дискримінації можна 24 години на добу, зателефонувавши за номером 800.90.10.10 (з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 20:00), або з допомогою інтернету на сайті www.unar.it.
Рада Європи, директивою 2000/43/CE, передбачила запровадження кожним членом спілки органу, що займатиметься захистом рівності прав людини. Італія затвердила її 9 липня 2003 року, директивою N. 215. Департамент з питань рівних можливостей при Президії Ради Міністрів заснував Національне бюро по боротьбі з расовою дискримінацією (UNAR), що повинно контролювати принцип рівноправ’я в країні та здійснювати заходи, що гарантуватимуть захист від дискримінації за расовою чи етнічного ознакою.
В даний час UNAR розширила спектр діяльності. Він поширився на захист від усіх форм дискримінації. Зокрема, крім расової та етнічної приналежності, переслідування через особисті чи релігійні переконання, вік, інвалідність, сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність.
UNAR, заручившись співпрацею суддей та експертів, надає правову допомогу постраждалим під час судових або адміністративних розглядів, проводить незалежні розслідування з метою виявлення випадків дискримінаційних явищ.
Особлива підтримка і допомога надається усім потребуючим шляхом роботи контактного центру. Сюди можуть звернутися потенційні жертви або свідки дискримінаційних явищ. Отримати інформаційну підтримку 24 години на добу можна, зателефонувавши за номером 800.90.10.10 (з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 20:00), або з допомогою інтернету на сайті www.unar.it.
Контакт-центр забезпечує негайну і кваліфіковану допомогу, надає інформацію, збирає скарги та свідчення за фактами дискримінації. В деяких випадках на основі зібраної інформації проводяться розслідування та практична допомога дискримінованим в ході судового процесу.