in

Легалізація стартувала. Українці серед «лідерів»

   Починаючи з 8.00 годин 15-го вересня до 24.00 години 15 жовтня 2012 року італійський уряд надав роботодавцям можливість легалізувати їх працівників. Україна серед лідерів за кількістю надісланих заяв

Це можна роботи по інтернету, зайшовши на сайт Міністерства внутрішніх справ nullaostalavoro.interno.it. Тут слід зареєструватися, заповнити та надіслати спеціальні бланки. Для легалізації домашніх працівників (colf, badanti, babysitter…) заповнюють бланки із кодом EM-DOM, для підлеглих – EM-SUB. Міністерство також передбачило розділ сайту, у якому можна повідомити про можливі труднощі та проблеми під час реєстрації, та заповнення бланків. А також відкрило розділ у якому подаються відповіді на найбільш часті запитання що стосуються реєстрації та доступу до системи.

Перед відсилкою запиту роботодавці повинні сплатити одноразовий внесок у 1000 євро за кожного працівника, а також придбати гербову марку вартістю € 14.62.

Багато деталей цьогорічної легалізації  залишалися невідомими навіть після виходу міжміністерського декрету, що повинен був уточнити усі умови амністії. Документ підтвердив  частину попередньо відомої інформації та заперечив іншу. Найбільшим «каменем спотикання» серед реквізитів є визначення «документації виданої державними громадськими органами», на основі якої працівник повинен підтвердити свою присутність в Італії з 31 грудня 2011 року.  В той же час, всупереч попереднім постановам,  він дав шанс на отримання дозволу на проживання усім іноземціям (зокрема тим, що володіють пермессо для навчання, чи лікування), а не лише тим, що перебувають на території Італії нелегально.

У перший день амністії Україна стояла на третьому місці за кількістю надісланих заяв (493 запитів) та дотопер продовжує фігурувати серед її «лідерів».

На 26/09/12, тобто за 11 днів від початку амністії, було подано 31.928 від усіх іммігрантів в Італії. На першому місці, за національністю, стоять: Індія (4.284 заяв), Бангладеш (4.629), Китай (2.583), Єгипет (3.434) і Марокко (4.065), Україна 2.613.

Більшість запитів подано на домашню прислугу. Згідно опублікованих даних, на амністію претендують 19.688 домашніх, та 3.712 найманих працівників; 7.761 асистентів неповносправних, та 767 повноцінних осіб.
З провінції Неаполя було відправлено 3.409 запитів, 3.755 – з провінції Рима, і 4.812 з провінції Мілана  1.454 з Бреші, 979 з Турину та 974 Бергамо.

Слід пам’ятити, що, на відміну від декрету флуссі, легалізація не встановлює максимальної кількості іноземців, які можуть нею скористатися. Легалізують усіх, за умови що реквізити працівника та роботодавця відповідатимуть вимогам закону, отже запити можна надсилати аж до 24 години 15 жовтня.

Радимо вам слідкувати за публікаціями на нашому сайті www.gazetaukrainska.com, де ми висвітлюватимемо усі новини у спеціальному розділі “Легалізація (санаторія) в Італії 2012”.

Маріанна Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Дитячий табір «Козацька Фортеця» запрошує хлопців та дівчат української діаспори

Найчастіше українців не пускають до Італії