in

Введено 2% податок на заробітчанські гроші

Введено новий податок на міжнародні грошові перекази, тобто на заощадження іммігрантів, які вони відсилають на батьківщину. Податок складає 2 % від суми переказу, проте він накладається лише іноземних громадян, які не володіють дозволом на проживання в країні.

За оцінками експертів, пропозиція партії Північна Ліга, прийнята економічним маневром уряду Берлусконі, не принесе значного внеску у державну скарбницю. Адже уже протягом двох років для відсилки грошей за кордон слід пред’явити дозвіл на проживання. Якщо цього не зроблено, про іноземця заявляють до поліції.

Виходячи з ситуації деякі нелегали, просять переслати гроші своїх друзів, інші використовують канали, які оминають офіційний контроль. Ті ж самі прийоми можуть бути використані в обхід нового нормативу.

Закон 148 від 14 вересня 2011, який увійшов в дію 17 вересня, покладає на операторів грошових переказів нові зобов’язання. Вони повинні знімати 2% від суми міжнародного грошового переказу за кожну операцію (мінімальна сума складає 3 євро). Податок оплачується шляхом купівлі у тютюновій крамниці марки, яка додається до документації про переказ.

Новий податок створив труднощі як для операторів міжнародних грошових переказів, так і для іноземних громадян. Тому ми вважаємо за потрібне внести ясність у це питання.

Увага, податок не накладатиметься на грошові перекази, що здійснюються громадянами країн ЄС, та якщо одержувач грошей перебуває у європейських країнах. Також він не розповсюджується на перекази, що здійснюються особами, які володіють фіскальним кодом та кодом INPS.
У випадку непорозумінь, код INPS вказаний на будь-якому із наступних документів:
•Квитанція будь-яких оплат;
• На сторінці CUD, що стосується INPS;
• F24 із заповненою частиною, що стосується INPS;
• Квитанція оплати контрибутів INPS

Отже, щоб уникнути додаткового оподаткування достатньо представити ваш код INPS та фіскальний код. У цьому разі не враховуватиметься ні ваше громадянство, ні країна, в яку ви переказуєте гроші.


Ельвіо Паска,
переклад Маріанни Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Звернення Президента до Українського народу з нагоди 20-ї річниці проведення Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України

У Римі пройшов місяць української культури