in

Українсько-польський кордон «зачиняють для злочинців»

У Державній прикордонній службі України запущено електронну базу даних Міжнародної системи аналізу кримінальних ризиків. Відтепер прикордонники України можуть користуватися інформацією польських та німецьких прикордонників і спецслужб про міжнародний кримінальний бізнес, кримінальних авторитетів та керівників злочинних угруповань. Також електронна мережа поєднала київську штаб-квартиру державної прикордонної служби з контрольно-пропускними пунктами вздовж кордону України. А допомогли українцям модернізувати обслуговування кордону уряди ФРН і Польщі за технічної та фінансової підтримки ОБСЄ та Державного департаменту США.


Керівник департаменту аналізу ризиків прикордонної служби України Анатолій Міхнюк вмикає свій комп’ютер: на екрані – інформація з контрольно-пропускних пунктів уздовж кордону про кожну особу і транспортний засіб, що в’їхали або виїхали з України. Щодня українські прикордонники отримують запити від західних колег із проханням перевірити, наприклад, підозрілу іномарку або ж із особливою увагою переглянути документи тієї чи іншої людини.

Уся поточна інформація постійно оновлюється і накопичується у сервері Департаменту аналізу ризиків. Сюди ж надходить інформація про злочинців та кримінальні угруповання,  діяльність яких зафіксована прикордонниками України, Росії, Молдови та держав Євросоюзу.

За словами генерала Міхнюка, одне із завдань цього департаменту полягає у забезпеченні керівництва Державної прикордонної служби аналітичною інформацією про свою діяльність. Управління також відповідає за формування і підтримку у належному стані баз даних щодо правопорушень, які виявлені на державному кордоні, і в режимі non-stop відстежує ситуацію на кордоні.

Євро-2012: порушник не проскочить?

Разом із українцями над здійсненням проекту працювали поляки. Адже через півтора року, під час проведення в Україні та Польщі футбольної першості Європи, саме прикордонники відповідатимуть за безпечний перетин кордону спортсменами і уболівальниками.

Як відзначив Тимчасовий повірений у справах Польщі Павел Ґембський, перед сторонами стоїть «велике завдання». «Я упевнений, що цей проект і ті дії, які зроблені в його рамках, допоможуть убезпечити наш спільний кордон. Наші прикордонники, використовуючи сучасну техніку, оперативно протидіятимуть контрабанді, нелегальній міграції, іншим викликам. Зазначу, що польські прикордонники при розробці проекту виступили як експерти, які навчали українських офіцерів», – сказав представник Польщі.

Очікується, що під час Євро-2012 уболівальники і футболісти перетинатимуть кордон між Польщею та Україною за наявності квитків на матчі. У разі, якщо фанат покаже фальшивий квиток, його паспортні дані будуть занесені до міжнародної електронної бази порушників кордону.

За словами генерала Міхнюка, цей уболівальник відтоді не те що Шенгенську візу отримати не зможе, а й квиток на міжнародний футбольний матч навряд чи зможе купити на своє ім’я. Таке покарання змусить людей добре поміркувати, перш ніж скоювати протиправну дію. Відтепер іти проти закону, принаймні на держкордоні України, буде значно складніше, стверджують прикордонники.

 

Радіо свобода

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Розгнуздані ревнощі

Ватикан і Каддафі створили проблеми банкам Італії