in

Вартість життя Галини Дячук – 150 тисяч євро

Родичам українки, яка покінчила життя у відділку міліції Трієсте, запропоновано 150 тисяч євро відшкодування моральних збитків.

   Галина Дячук у 2012 році відбула 10 місячний термін позбавлення волі за сприяння нелегальній імміграції. Вона допомагала приїзду в Італію громадянам Курдистану.

Після звільнення, 14 квітня того ж року на порозі в’язниці її знову затримали, для депортації з країни. Після трьох днів у камері попереднього затримання українка повісилася на шнурку від капюшона.

Прокуратура Трієсте відкрила справу для з’ясування обставин самогубства, адже воно викликало багато підозр. На основі розтину, доведено, що смерть наступила після 40-ка хвилинної агонії, під час якої жінці не було надано жодної допомоги.

Також піддавалася сумніву легальність її затримання після виходу із в’язниці. Поліція виправдовує його необхідністю переведення жінки у CIE (Центр ідентифікації та депортації). Згідно із позицією прокуратури українка повинна була очікувати депортацію, перебуваючи на волі.

У ті дні випадок привернув увагу італійського суспільства. Перед поліцейським відділенням пройшов мітинг за встановлення справедливості та ясності у справі. «Ми протестуємо щоб отримати конкретні відповіді на конкретні питанні, та вимагаємо зняття із посади Карло Баффі, директора відділу імміграції квестури Трієсте. – Пишуть організатори акції. – Жодна людина не є нелегальною. Слід домагатися викорінення дискримінації».

Проти Баффі висунуто звинувачення у неправомірному арешті та ненавмисному убивстві, також він підозрюється у расизмі. Під час обшуку у нього було знайдено антисемітські та фашиські матеріали. Мікеле Далла Коста, голова прокуратури що займається справою, у інтерв’ю інформаційній агенції Adnkronos заявив: «У цій справі увага звинувачення зосереджена більше ніж на одній людині…». А це означає що у Баффі не єдиний винуватець смерті Галини.

Міністерство внутрішніх справ Італії запропонувало родичам Галини Дячук 150 тисяч євро за відшкодування моральних збитків. Адвокати матері та сестри постраждалої просили 500 тисяч.

Виплата відшкодування не вплине на хід процесу проти директора відділу імміграції квестури Трієсте Карло Баффі та трьох інших поліцейських. Їх звинувачують незаконному затриманні із обтяжуючими обставинами. Наступне слухання у цій справі призначено на 16 січня 2016 року. Свідками в цій справі є 150 осіб, які стверджують що їх також затримували протягом кількох днів.

Маріанна Сороневич

__________________________________________

ІНШІ СТАТТІ, ЯКІ МОЖУТЬ ВАМ СПОДОБАТИСЯ:

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українець серед конкурентів Grande Fratello

Українці в Італії молилися до Святого Антонія в Падові