21-24 січня 2013 року делегація Профспілки працівників науки та освіти України на чолі з Головою Профспілки Георгієм Трухановим на запрошення Федерації профспілок працівників туризму, торгівлі, приватних охоронних підприємств, соціальних працівників Риму (ФІСАСКАТ) перебувала з робочим візитом в Італії.
У центрі уваги візиту були питання захисту українських трудящих-мігрантів, які працюють у цій країні. Адже профспілка ФІСАСКАТ об’єднує працівників сфери послуг, в якій, в основному, і зайняті українські мігранти.
На зустрічах з генеральним секретарем ФІСАСКАТ П’єтро Янні, керівниками територіальних організацій та відповідальними працівниками організації були обговорені проблеми, з якими зіштовхуються українські робітники в Італії та яким чином профспілки через міжнародну співпрацю можуть сприяти їх вирішенню.
Обговорювалися також питання ринку праці, притік іммігрантів до Італії, підвищення кваліфікації працівників.
У ході візиту відбулися переговори з генеральним секретарем відділення Конфедерації італійських профспілок у м. Римі – Маріо Бертоне і генеральним секретарем відділення Конфедерації італійських профспілок в області Лаціо – Томмазо Аузілі.
Делегація Профспілки провела зустріч з українськими трудящими-мігрантами, серед яких переважна більшість – освітяни. Українці, які працюють в Італії, ділилися своїми проблемами, розповідали про трудові будні. Георгій Труханов також виступив перед представниками місцевої україномовної преси.
Окрім цього, відбулася зустріч із представниками туристичного сектору, сектору комерції та послуг, які безпосередньо працюють з українськими мігрантами.
За підсумками візиту підписано Договір про співробітництво між Профспілкою працівників освіти і науки України, Федерацією профспілок працівників туризму, торгівлі, приватних охоронних підприємств, соціальних працівників Риму, обласним профспілковим об’єднанням Федерації італійських профспілок та територіальним профспілковим об’єднанням Федерації італійських профспілок.
Цілями міжнародної угоди є:
– сприяння розвитку легальних каналів трудової міграції, запобігання торгівлі людьми і експлуатації працівників-мігрантів;
– створення інноваційної інформаційної та орієнтаційної системи для актуальних і потенційних працівників-мігрантів з України до Італії;
– зміцнення і розвиток співпраці, захист соціальних, економічних, трудових прав та гарантій працівників-мігрантів;
– вдосконалення методики та обмін досвідом профспілкової діяльності;
– координація позицій сторін на міжнародному рівні.
Міжнародний відділ ЦК Профспілки