Велика Братанії, Франція та Італія не мають наміру визнавати легітимніть референдуму, який відбувся у Криму 16 березня
Про це йдеться у відповідних заявах представників цих держав.
Так, глава МЗС Великої Британії Вільям Хейг заявив, що влада країни не має наміру визнавати легітимність референдуму про самовизначення Криму, повідомляє РИА новости з посиланням на AFP.
“Великобританія не визнає референдум або його результати, як і велика частина міжнародного співтовариства”, – заявив Хейг у Брюсселі напередодні зустрічі глав МЗС Євросоюзу.
Також він додав, що дії Росії, які “кидають виклик суверенітету і територіальній цілісності України”, можуть мати політичні та економічні наслідки.
Окрім того міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус у своєму Twitter’і заявив: референдум, що пройшов у Криму, незаконний і суперечить конституції України.
“Росія несе особливу відповідальність на міжнародній сцені як постійний член Ради Безпеки ООН. Референдум у Криму тим більше незаконний, що він проходив під загрозою окупаційних російських сил”, – зазначив Фабіус.
За його словами, Франція закликає Росію “негайно вжити заходів, які дозволять уникнути непотрібної та небезпечної ескалації на Україні”.
“Росія має визнати суверенітет і територіальну цілісність України”, – підкреслив Фабіус.
Аналогічну думку висловила глава МЗС Італії Федеріка Могеріні: Італія вважає проведення референдуму про статус Криму нелегітимним і вважає, що дипломатичне вирішення проблеми ще можливе.
“Італія разом з іншими європейськими партнерами вважає нелегітимним проведення референдуму про відділення Криму і підтримала резолюцію , яка вчора була винесена на обговорення в РБ ООН”, – заявила Могеріні в Брюсселі.
Також глава МЗС Італії зазначила, що на зустрічі у Брюсселі міністри ухвалять рішення про те, як застосовувати погоджені раніше санкції щодо громадян Росії і України “у разі, якщо не буде ознак поліпшення ситуації”.
За словами міністра, дипломатичне вирішення проблеми досі залишається. За словами Могеріні, усі дипломатичні канали залишаються відкритими для врегулювання кризи, у т.ч. пропозиція використовувати спостерігачів місії ОБСЄ, і крок у відповідь тепер за Москвою.
pravda.com.ua