У довіднику для трудових мігрантів самих мігрантів зобразили у вигляді мітли, валика та шпателя
На сайті програми уряду Санкт-Петербурга “Толерантність”, присвяченій “гармонізації міжкультурних, міжетнічних і міжконфесійних відносин”, опублікований “Довідник трудового мігранта”, в якому мігранти зображені у вигляді робочих інструментів. Місцеві жителі, між тим, зберегли людську подобу.
Брошура складається з трьох частин, що містять, відповідно, правові рекомендації, поради щодо профілактики СНІД та культурні і побутові аспекти життя в місті. Як пишуть автори “Довідника”, Санкт-Петербург має “як свою унікальну історію та культуру, так і свої правила, проблеми і можливі ризики”, про які мігрантам слід знати, щоб “допомогти собі і своїй сім’ї матеріально, повернутися на батьківщину живим, здоровим і гордим з того, що частинка і вашої праці є в нашому великому місті”.
Брошура налічує майже п’ятдесят сторінок з великою кількістю чорно-білих і кольорових ілюстрацій, виконаних художником Станіславом Щепіним. Мігранти на них зображені у вигляді інструментів: кисті, мітли, валика і шпателя. При цьому місцеві жителі, в тому числі співробітник поліції, лікар і екскурсовод, зберегли людську подобу.
Як повідомляється на сайті “Толерантності”, брошура поширюється в ряді міських центрів по роботі з мігрантами та з профілактики ВІЛ, а також у маршрутних таксі на деяких напрямках.
“Довідник” вийшов на чотирьох мовах: киргизькою, російською, таджицькою та узбецькою. Як стверджується на сайті “Толерантності”, брошура була випущена в рамках проекту “Схід-Захід” громадської організації “Погляд у майбутнє” за фінансової підтримки “Датської церковної допомоги в Центральній Азії”. При цьому в роботі над ним брали участь співробітники регіонального відділення міграційної служби та Санкт-Петербурзького центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.
Після публікацій про брошуру в ЗМІ, що приписали їй зображення мігрантів також у вигляді швабр і лопат, на сайті “Толерантності” вийшло звернення до редакцій, в якому підкреслювалося, що авторство брошури належить не адміністрації міста, а організації “Погляд у майбутнє”.