Для виплати допомоги по безробіттю INPS вимагає контракт, що передбачає принаймні 24 годин роботи на тиждень. Третина домашніх працівників такого не мають.
Допомога по безробіттю, яка зараз називається Naspi, може виплачуватися до двох років. Та, на жаль, домашні працівники та няні, які втратять роботу, не матимуть можливості отримати жодної підтримки.
Одна із найбільш незахищених професій, якій, в основному, зайняті мігранти, стає ще менше захищеною.
Ці зміни введенні недавньою реформою праці Jobs Act. Згідно нових правили, щоб отримати допомогу по безробіттю потрібно:
– бути звільним із роботи, а не звільнитися за власним бажанням:
– мати виплачені, принаймні, 13 тижнів соціальних внесків (контрибутів) протягом останніх чотирьох років;
– працювати, принаймні 30 днів, протягом дванадцяти місяців, що передували втраті роботи.
Для домашніх працівників, однак, не так просто, довести останню вимогу щодо 30 денної зайнятості. Роботодавці повідомляють у INPS тільки кількість відпрацьованих годин на тиждень, не уточнюючи, яким чином вони були поділені по днях.
Для того щоб обійти цю перешкоду, Національний інститут соціального захисту Італії (INPS), що займається виплатою допомоги по безробіттю, ввів окрему вимогу для домашніх працівників, встановивши мінімальну кількість робочих годин на тиждень.
Циркуляр Інституту зазначає, що допомогу зможуть отримати ті, хто протягом дванадцяти місяців, що передували звільненню, працював, принаймні “п’ять тижнів за контрактом що передбачає мінімумом 24 робочі години на тиждень.”
Згідно статистичних даних INPS, з 900 000 домашніх працівників які платять соціальні внески, приблизно 300 000 працюють менше 24 годин на тиждень. Тобто для третини прибиральниць, доглядальниць і нянь допомога по безробіттю стала міражем. Якщо вони втратять робоче місце, то не отримають ні копійки, незважаючи на сплачені контрибути.
Вимога INPS, передусім, вдаряє по домашніх працівниках які працюють неповний робочий день, незважаючи на багаторічний стаж роботи. А також не бере до уваги, що домашній, це сектор господарства який найбільш потерпає від нелегальної роботи.
____________________________________
ІНШІ СТАТТІ, ЯКІ МОЖУТЬ ВАС ЗАЦІКАВИТИ: