Хто з європейців може похвалитися настільки палким темпераментом, як не італійці? Особливо ця риса проявляється на різноманітних святах, які італійці так люблять. І новорічні свята тут не є винятком.
Галасливі вечірки, яскраві фарби, дивакуваті звичаї – все це можна побачити, відправившись у новорічну подорож в Італію.
Чому варто відсвяткувати Новий рік в Італії
Перш за все потрібно розуміти, що Італія – католицька країна, а тому новорічні свята тут починаються в ніч з 24 на 25 грудня, тобто з Католицького Різдва. Тривають свята аж до 6 січня – Хрещення. Чим не повноцінний зимовий відпустку?
Цікаво те, що італійські новорічні свята різняться між собою стилем святкування. Наприклад, Різдво прийнято відзначати суворо з сім’єю, в оточенні близьких і рідних людей. Сам же Новий рік в Італії відзначається шумно, як правило, з величезною кількістю друзів у кафе, ресторані, а то і зовсім – на міській площі.
Крім того, приїхавши в Італію в кінці листопада, можна побачити, як вона перетворюється до святкувань: вітрини магазинів грають фарбами і прикрасами, ніби власники негласно намагаються заслужити нагороду за найкраще оформлення; на вулицях міст запалюються мільйони новорічних вогників, а головна ялинка в Римі змушує захоплюватися своєю красою.
Нарешті, Італія – центр світової моди. Дивно, але в новорічні свята тут діють численні акції та знижки в бутиках, а тому кожна модниця вважає за краще відправитися в поїздку в Італію саме в зимовий період.
Чим зайнятися в новорічні свята
Італія – країна, де в дивовижному тандемі поєднуються багатовікові традиції і новомодні течії у святкуванні Нового року. Навряд чи знайдеться той, кому не сподобається занурюватися в атмосферу італійського свята. Це ідеальне місце для проведення сімейного відпочинку, де діти зможуть відчути себе героєм цієї казки. Крім того саме тут існує «виноградна» традиція, яка приваблює удачу.
Різдво
Як вже говорилося вище, Різдвяну ніч прийнято зустрічати в колі сім’ї, накриваючи стіл різними наїдками. Обов’язково на столі має бути ароматна індичка або курка. Паста також є обов’язковою частиною столу на Різдво. Який же італієць без коронного страви – пасти?
Крім того, вечір не обходиться без солодкої випічки, наповненої цукатами та іншими сухофруктами. Не слід забувати, що італійці – дуже віруючий народ, а тому деякі з них відвідують 24 грудня різдвяну службу. Служба також йде і 25 числа, так що турист, що потрапив у країну в новорічні свята завжди може побачити своїми очима справжнє італійське Різдво.
Якщо твердо вирішено відвідати службу в церкві, краще вирушати 24 грудня, так як в цей день більшість італійців зайнятий приготуванням святкового столу і відвідують церкву на наступний день.
Новорічна ніч
На відміну від Різдва, Новорічна ніч у італійців – свято сімейне. Традиції Нового року в Італії такі, що ця ніч має відзначатися як можна яскравіше, з великою кількістю веселощів, шуму і, звичайно ж, в колі друзів.
В цю ніч на зміну затишного сімейного свята приходять запальні вечірки з великою кількістю позитивної енергії та емоцій. Найчастіше, в таку ніч всі розважальні заклади працюють за особливим графіком, в який включена оригінальна розважальна програма і меню.
Якщо з якоїсь причини всі кафешки та ресторани недоступні (так, і таке трапляється, Новий Рік все-таки!) то це зовсім не привід засмучуватися. Пройшовши невелику відстань до головної площі міста можна потрапити в приголомшливу атмосферу свята і драйву. Багато італійці воліють збиратися на площах, адже саме тут можна отримати даний заряд живої енергії і веселощів, поруч з сотнями незнайомців, які в одну мить можуть стати друзями.
Особливості італійського Нового Року
Як і в будь-якій іншій країні, в Італії є свої особливості і усталені традиції. Так, наприклад, у італійців прийнято викидати весь мотлох в Новорічну ніч і купувати на заміну старим речам нові. Раніше це робилося за допомогою вікна, тобто ще якусь сотню років тому турист, який відвідав Італію у Новий рік міг побачити летять з вікон шафи, столи, стільці і навіть дивани!
Звичайно, з плином часу зі зрозумілих причин (великий ризик травматичності перехожих) ця традиція була віддана вічності.
Ще одна дивна традиція пов’язана з традиційними ласощами італійців – виноградом. Для цього попередньо готується 12 виноградин, кожна з яких повинна бути з’їдена під удар курантів (1 удар – 1 виноградина). Після того, як остання ягода з’їдена, удача не відступить від людини протягом усього року.
Після вечері всі гості виходять на вулицю на гуляння. Італійці забобонні і вірять в те, що якщо зустріти в Новорічну ніч горбатого старця, то щастя буде наповнювати будинок протягом всього майбутнього року. Також італійці завжди 1 січня приносять в свій будинок чисту воду – символ майбутнього щастя в домі. Вважається, що ця вода здатна очистити будинок від всяких негараздів, проблем і нещастя. В Італії існує навіть прислів’я про те, що «не знаєш, що подарувати другу – подаруй чисту воду і гілочку оливкового дерева».
До речі, про подарунки. У Новорічну ніч італійці не дарують подарунки. Подарунки – справа Різдвяне. У Новий рік подарунки отримують лише діти.
Новий рік на лижах
Італія славиться своїми Доломитовыми Альпами, на яких розташовані десятки гірськолижних курортів. Що може бути краще, ніж відзначити Новий рік на лижах? А вечірні посиденьки біля каміна в затишному холі невеликого готелю? Навряд чи хто-небудь зможе відмовитися від активного відпочинку, наповнений яскравими враженнями та емоціями.
Дивно, але куди б не вирушив навіть самий недосвідчений турист – він не помилиться, адже Доломітові Альпи вражають вже не одне століття своєю красою багатьох художників, надихаючи їх писати пейзажі білосніжних гірських вершин.
Італія – дивовижне місце, яке гармонійно поєднує в собі сімейний затишок і активний відпочинок, вікові традиції і галасливі вечірки з сучасною музикою, мальовничі зимові пейзажі і величність католицьких храмів, де проходять різдвяні служби. Італія безумовно заслуговує лідируюче місце серед європейських країн, в яких вже точно не доведеться нудьгувати на новорічні свята.
_____________________________________________
БІЛЬШЕ НОВИН: