18 серпня, розпочався дружній візит до Одеси парусного корабля Академії ВМС Італії “Амеріго Веспуччі”.
Відповідно до програми візиту відбулася зустріч командного складу корабля з командиром Західної військово-морської бази ВМС ЗС України капітаном 1-го рангу Кареном Хачатуровим, аташе з питань оборони Посольства Італійської Республіки в Україні полковником Джорджіо Скаркіллі, представниками місцевих органів влади.
У перший день візиту італійські військові моряки ознайомилися з пам’ятками архітектури обласного центру, побували на екскурсії в музеї Одеського морського порту.
Під час прес-конференції, проведеної для журналістів регіональних засобів масової інформації, капітан “Амеріго Веспуччі” Паоло Джакомо Реалє розповів про історію корабля-школи. За словами морського офіцера, у цьому році корабель виконує свій 76-й навчальний похід. Сьогодні екіпаж корабля бере участь у походах по морях та океанах світу. Його девізом є вислів Леонардо да Вінчі: “Будь-які перешкоди долають наполегливістю”.
«Навчальний корабель “Амеріго Веспуччі” є найстарішим у складі ВМС Італії. Він був побудований на Королівській верфі в Костелламаре ді Стабіа неподалік Неаполя за проектом морського інженера Франческо Ротунді й спущений на воду 22 лютого 1931 року на честь 50-ї річниці Військово-морської академії. Загальна довжина корабля – 101 метр, водотоннажність – 4000 тонн. “Амеріго Веспуччі” має 24 вітрила. З піднятими вітрилами він може розвивати швидкість до 14,6 вузлів», – підкреслив офіцер.
Відповідаючи на запитання журналістів, капітан корабля повідомив, що сьогодні на борту “Амеріго Веспуччі” знаходиться 120 курсантів Академії ВМС Італії (загальна кількість екіпажу становить 450 осіб, серед них 35 жінок). Цьогорічний традиційний навчальний похід для курсантів-першокурсників Академії насичений різними професійними випробуваннями. Розпочався він у Ліворно. Моряки побували з дружніми візитами у Валетто, Гоцо, Хайфі, Лімасолі, Стамбулі. Після Одеси італійські гардемарини відвідають Севастополь та Піреї.
«Щоб у майбутньому надягнути лейтенантські погони, курсанти здобувають практичні знання з обраної спеціальності, оволодівають навичками управління вітрильником, спілкуються зі своїми колегами з різних країн світу. Саме після такого випробування всі вони можуть по-справжньому утвердитися у виборі своєї майбутньої професії», – підкреслив Паоло Джакомо Реалє.
На завершення своєї зустрічі з одеськими журналістами капітан італійського корабля висловив надію, що у подальшому дружні відносини моряків Італії та України будуть лише зміцнюватися.
http://www.kmu.gov.ua