В березні місяці Італія святкувала 150 років об’єднання, а разом із нею цю поважну дату відзначали українські іммігранти
В березні місяці Італія святкувала 150 років об’єднання. Свято викликало полеміки серед італійців: хтось протестував, інші – критикували, а декому взагалі було байдуже. Але тим не менш ця нація живе під одним прапором, державною мовою є офіційна італійська, Національний Гімн, написаний півтора століття тому, а Конституції більше як 50 років.
Італійці говорять безліччю діалектів. Тут не дивина коли калабрези (Піденна Італія) не зрозуміють беллунезів (Північна Італія), та вони завжди вирішують повсякденні турботи італійською. А ще намагаються зрозуміти нас – іноземців, яких тут вже декілька мільйонів.
В провінції Тревізо живуть, виховують дітей представники понад 60 націй, приносячи біля 7% валового прибутку регіону Венето. Вони з різних причин вимушені були шукати кращої долі в світах: хто втік від війни, хто від голоду, хто від безробіття…. але інтегрувались, або намагаються інтегрувати в італійське суспільство, не втрачаючи своєї індентичності.
3 квітня 2011 року, зусиллями організаційного комітету фестивалю “Музика і танці народів світу”, що вже в шіснадцятий раз відкриє свої обійми всім бажаючим, було організовано одноденний хор який виконав Національний Гімн Республіки Італія. “Для чого?” – спитає хтось. Для того, щоб показати всій Італії, що ми теж є її частиною, що ми теж працюємо і живем на її території, що ми поважаємо цю країну. Наше багатство в тому, що ми різні за походженям, за кольором шкіри, за віросповіданням, але нас об’єднала італійська земля, її народ, Живучи тут ми не вимушені асимілювати, а маємо змогу залишитись тими хто ми є, поважаючи закони держави. Звучали в тому хорі і українські голоси і майорів український прапор. Відеорепортаж про дійство буде передано Президенту країни Джорджо Наполітано, та показане по деяких каналах італійського телебачення.
Україну вже 5 рік на Фестивалі представляє українська громадська асоціація “Україна Плюс”, що у Венеції. В минулому році прикрасою Фестивалю був український павільйон в якому виставлявся “Рушник Національної Єдності України”, в позаминулому – виступав танцювальний колектив з Тернополя. В цьому році до Фестивалю завітає Гурт “Чіп” та гурт бандуристок з Полтави. Також буде інсталяція української “Світлиці”. На протязі 2 днів, 11-го та 12-го червня, буде презентовано документальний фільм “Життя навпіл”, знятий на замовлення асоціації “Укрїна Плюс” міжнародновідомим фотографом Альдо Паван, що розповідає про життя української громади міста Местре–Венеція. Не зайво нагадати, що і в цьому році буде українська кухня де можна буде посмакувати кулішу, вареників з вишнями та узвару. Завітайте, не пожалкуєте!
Т.Позднякова
за дорученням асоціації «Україна Плюс»
ucrainapiu@libero.it