Іноземки учетверо частіше, ніж італійки, звертаються до медиків для переривання вагітності.
Число абортів серед іноземок безперервно зростає. Звичайно, аналізуючи ці дані, слід враховувати безперервне зростання й числа іноземних громадян у країні. Однак, навіть з цього погляду, кількість абортів набагато вища, порівняно з італійськими жінками.
Можливість штучного переривання вагітності запровадили в Італії з 1978 року.
У 1995-у нею скористалися 8 967 іноземок, а у 2005-у їхня кількість зросла до 37 973. Серед італійок навпаки, – з такою метою до лікарів звернулося 124 448 у 1978-у та 94 095 2005-го. Згідно із цим дослідженням, у 2005 році кількість штучних переривань вагітності серед жінок-іноземок відповідає 26.6% відсотків від загальнодержавного рівня, а у північних регіонах, де
концентрація іноземців є вищою, часами сягає 40%.
ISTAT простежив за змінами вікової смуги. Серед жінок віком між 18 і 49 років кількість абортів іноземок виявилася учетверо вищою. Серед головних причин проблеми називають недостатню поінформо ваність про запобігання вагітності. Дослідження Asp Lazio з’ясувало, що багато іноземок не могли визначити періоду овуляції і не надто знали про методи контрацепції. Половина іноземок завагітніли, неправильно вживаючи протизаплідні засоби.
Серед жінок зі Східної Європи найпоширенішим методом вважається переривання статевого акту, а південноамериканки найчастіше «обпікаються» на неправильному застосуванні фармацевтичних засобів та презервативів.
Серед причин штучного переривання вагітності жінки назвали економічні проблеми, наявність інших дітей.
Евіо Паска, переклад Маріанни Сороневич