1 жовтня в українській суботньо-недільній школі «Золотоуст» відбулося Свято Першого Дзвоника.
Свято проходило у театрі «Дон Боско», що знаходиться на via Roma,73 у місті Казерта. Голосно звучала урочиста музика, звідусіль лунали теплі привітання. Свято відкрила директор школи К. О. Саловська.
З вітанням до учнів, педагогів та батьків звернувся Генеральний консул України в Неаполі Віктор Гамоцький.
Віктор Сергійович подякував вчителям за самовіддану працю, виконання такої нелегкої, проте надзвичайно відповідальної місії – виховання підростаючого покоління, батькам побажав мудрості, терпіння, доброти, вміння завжди прийти на допомогу, а учням – успіхів у навчанні, світлого майбутнього та впевненості в завтрашньому дні.
З духовними настановами і благословенням звернувся до школярів місцевий парох та генеральний директор школи о.Ігор.
На завершення свята заклично заспівав дзвінок у руках першокласниці Каріни та одинадцятикласника Івана.
День знань – це свято, що живе у пам’яті кожної людини. У когось свято Першого дзвоника асоціюється зі шкільними роками, хтось пам’ятає роки навчання в університеті, а молодому вчителю, напевно, ніколи не забути того хвилювання, коли вперше йшов на свій власний урок. І ми раді, що навіть тут, на чужині, українські діти можуть відчути хвилюючі і незабутні моменти цього свята.
З кожним роком збільшується кількість дітей в українській школі «Золотоуст» та в садочку «Писанка», що діють в м.Казерта. Як буде цього року? Все залежить від нас, українців, що проживають на півдні Італії. Радіє серце, коли вранці бачиш підлітків, що за 50 чи 100 кілометрів доїжджають до Казерти, щоб устигнути на перший урок. Адже тут вони отримують не тільки знання, а й свідоцтва про базову та атестати про повну загальну середню освіту. Ці документи дають право на вступ до професійно-технічних та вищих навчальних закладів усіх типів і форм власності не тільки в Україні, а й у Італії. Італійські школи визнають довідки, видані українською школою та перекладені на італійську мову. Атестати та табелі, отримані в нашій школі та завірені апостилем, дають право вступати до scuola elementare, scuola media та scuola superiore БЕЗ ВТРАТИ ШКІЛЬНИХ РОКІВ.
Через численні культурно-освітні заходи Українська Школа стала не тільки місцем навчання, але й чудовим осередком українства та духовного виховання, який допомагає малим і великим українцям гуртуватися та виховувати дітей в патріотичному дусі. Синегрія між церквою та школою вражає українців цього невеличкого містечка та всього регіону. Завдяки спільним зусиллям школи та церкви проводяться чисельні національні та релігійні свята, які відвідує величезна кількість людей. Згадаємо лише деякі з них: Свято Знань та Випускні вечори, Свято Миколая, Свято Різдвяних вертепів, «Свято матері» у Помпеї, Свято «Першої Сповіді та Урочистого Святого причастя», Футбольні турніри, «Веселі канікули з Богом» на горі Монте Фаіто.
Еле проблема в тому, що Українські школи відвідує дуже мала кількість українських дітей. Якщо подивитися на статистику, то ми бачимо, що за даними Міністерства освіти Італії в італійських школах навчається 19330 учнів вихідців з України, а в
Українських школах тільки тисяча. Це велика втрата не тільки для України, а й для українських дітей. Українські церкви, магазини, ресторани є без винятку в усіх містах Італії. А от українських шкіл дуже мало по тій простій причині, що це зовсім не вигідно ні юридично, ні фінансово.
Тож, шановні батьки, cкористайтеся тим винятковим шансом, який подарувала вам доля. Давайте залишимо нашим дітям право вибору. Приводьте своїх дітей до української школи. Не позбавляйте їх можливості отримати документи, що визнає Міністерство освіти України, та радості спілкування зі своїми однолітками українцями і тих невеличких, але таких радісних і хвилюючих свят дитинства, які залишаються у пам’яті на все життя. Давайте збудуємо частинку рідної України у сонячній Італії.
Школа знаходиться за адресою: Caserta. Corso Giannone, 5
Контактний телефон: 3208905897, Інна Олегівна
Ірина Семенюк
______________________________________________
Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.