Попри прогнози скептиків, що українська конкурсантка «Євробачення-2010» Alyosha (Олена Кучер) візьме не вище 17-19 місця, Україна у столиці Норвегії таки поцілила у «десяточку». 24-річна співачка, участь якої у головному пісенному шоу Європи супроводжувалася скандалами та непорозуміннями (то вона, нікому невідома виконавиця, перемогла у нашвидкуруч організованому НТКУ національному відборі; то за пісню To Be Free її звинуватили у плагіаті), зуміла переспівати не одного європейського артиста. Десяту сходинку команда Alyosha, яка самотужки шукала кошти для представлення України на «Євробаченні», вважає перемогою. Як розповів «ВЗ» продюсер, а за сумісництвом коханий чоловік Олени Вадим Лисиця, загальний бюджет участі співачки в «євромарафоні» – 450 тисяч доларів. «100 тисяч доларів із цієї суми – наші «живі» інвестиції, – зауважив він. – А 350 тисяч – кошти, які ми позичили у наших партнерів. Тепер треба працювати на повернення цього боргу…».
– Мені досі важко демонструвати бурхливі емоції – в Осло усі ми дуже втомилися, – казала Alyosha кореспонденту «ВЗ». – У перші два дня після повернення до України намагалися відіспатися, та нам це не вдалося – звалилося стільки зустрічей, інтерв’ю…
– Сподобалося, як Україна зустріла вас після Норвегії? Відчули себе «пісенним делегатом» країни?
– Була приємно здивована тим, як мене зустріли в аеропорту. Гарно, тепло пройшла й моя перша після повернення прес-конференція у Києві.
– Хто першим привітав вас після «Євробачення»?
– Батьки та родичі. Зателефонував Андрій Данилко – з ним і його «мамою» ми розмовляли хвилин із двадцять. Філіпп Кіркоров надіслав повідомлення – йому усе сподобалося. Написав, що «усе було офігенно». Таким привітанням я зраділа, бо вони – від щирого серця. Ці люди говорили мені те, що думають насправді. А так – мій номер телефону має обмежене коло людей, тому сотні привітань не надходили.
– Як самі оцінюєте своє 10-те місце?
– Результатом задоволена. Хоча не звертаю уваги на місце. Коли їхали в Осло, не задумувалися над сходинкою у таблиці. Хотіли показати пісенній Європі свою пісню. І, як на мене, нам це вдалося. Реакція на Sweet People – чудова. Людям сподобалася ця композиція. Із теплими словами до мене підходило багато людей. Прихильники із різних країн Європи написали мені вітальні листи. Уперше за роки участі України в «Євробаченні» Велика Британія дала нам бали (5 балів. – Г. Г.). Така реакція – моє місце. Зрештою, нулик – це ж порожнє місце, тому залишається «одиничка». А це – перемога (сміється. – Г. Г.).
– Як для себе пояснюєте те, що перемога дісталася 19-річній співачці з Німеччини Лєні Мейєр-Ландрут?
– Не знаю, наскільки вправі оцінювати її перемогу, адже я – така ж виконавиця, як усі інші. У кожного артиста – свій стиль. І головне для кожного – щоб у його творчості йому ніхто не перешкоджав. Щодо Лєни, то, можливо, у сучасній Європі більше цінується легка музика і пісні, слухаючи які, не треба задумуватися. Але у мене є кілька запитань щодо голосування… Точно знаю, що за мене добре голосували у Німеччині та Португалії. А під час оголошення результатів ці країни не дали нам жодного бала. Думаю, насправді це не так…
– В Осло у вас із Лєною була спільна вечірка – українсько-німецька. Подружилися? Зв’язок підтримувати будете?
– Ми, радше, просто знайомі, аніж друзі. Так, у нас була спільна вечірка, але у той день я отруїлася креветками, мені було дуже зле… Тому відспівала три пісні, привітала Лєну, дала кілька інтерв’ю – і пішла з українсько-німецької забави. Натомість в Осло я тісно спілкувалася із конкурсантами з Нідерландів, Грузії… Грузинка, як на мене, була достойна вищого місця (Софія Ніжарадзе – на дев’ятій сходинці. – Г. Г.).
– Кажуть, довкола Лєни у рамках «Євробачення» був найпотужніший піар: замовні сюжети на телеканалах, «роман» з Олександром Рибаком…
– Навряд чи можу сказати щось із цього приводу… На «Євробаченні» я не звертала уваги на те, як кого піарили, які між ким стосунки зав’язувалися. У мене було інше завдання – готуватися до свого виступу.
– Задоволені, як у зв’язку з «Євробаченням» почала розвиватися ваша кар’єра?
– Так, задоволена. А якби не було моєї спонтанної участі у «Євробаченні», продовжувала б свою справу. Готувалася б до інших конкурсів, зокрема до «Нової хвилі» в Юрмалі. До речі, мене запросили виступити на цьому конкурсі – як гостю.
– Які найближчі творчі плани?
– Працюватимемо одночасно над англомовним і російськомовним альбомами. У подальшій перспективі – відкриття власного продюсерського центру. Як продюсеру мені цікаві талановиті, харизматичні артисти. Стиль, у якому вони працюють, значення не має.