in

В Італії функціонує від 40 до 70 громадських організацій українських емігрантів

В Італії функціонує від 40 до 70 громадських організацій українських емігрантів. Про це на міжнародній науково-практичній конференції «Транснаціональні сім’ї як наслідок української трудової еміграції: проблеми та шляхи їх розв’язання» повідомила радник з питань країн Східної Європи муніципалітету Риму Тетяна Кузик. Вона наголосила, що сьогодні вкрай важливо відкрити у Римі Центр української культури. Адже саме Італія є першою європейською країною, куди скеровані головні потоки мігрантів з України. Українська громада тут є однією з найпотужніших у світі. Тому українська влада повинна зосередити свої зусилля на підтримці своїх співвітчизників. “Українська Італія”, зокрема, потребує великих мистецьких акцій, тут можна проводити фестивалі народної творчості, гастролі великих мистецьких колективів тощо.

22 березня 2012 року в Національному університеті “Львівська політехніка” відбулася представницька Міжнародна науково-практична конференція «Транснаціональні сім’ї як наслідок української трудової еміграції: проблеми та шляхи їх розв’язання». Її організували і провели Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки і Всеукраїнський благодійний фонд «Запорука». Про це повідомила прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”.

У роботі конференції взяли участь провідні науковці в галузі міграції, представники влади, громадських організацій та церковних структур. Серед них і гості з Італії, члени муніципалітетів Риму та Мілану. Учасників конференції привітав проректор з науково-педагогічної роботи університету Богдан Моркляник.

Головною метою цього зібрання, як наголосила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська, є об’єднання зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, членів родин трудових мігрантів та науковців до пошуку вирішення проблем, пов’язаних з формуванням новітнього феномену – транснаціональних сімей, які виникли внаслідок зовнішньої трудової міграції з України.

Нині в Італії перебуває понад 200 тисяч українців, 80 відстотків яких — жінки. За словами директора програми з міграції та спільного розвитку благодійної організації «Soleterre» Алессандро Бальдо, це переважно люди віком від 40 до 60 років. Вони, як правило, є вихідцями з областей Західної України. Більшість із них емігрували до Італії самостійно та в пошуках роботи. У зв’язку з цим, в Італії розробляють різноманітні програми, які в першу чергу спрямовані на «транснаціональний добробут».

 

http://www.daily.lviv.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Є. Тимошенко виступила в парламенті Італії

Італійці спалюють себе через грошові проблеми