Українці за кордоном зберуться на віче із закликом дотримуватись Конституції України
У неділю 23 травня українці, що проживають у державах Європейського Союзу, планують провести віче за дотримання Конституції України, повідомляє УНІАН.
Як повідомив представник ініціативної групи заходу Ігор Ісаєв, віче відбудеться у Варшаві, Римі, Ліссабоні, Мадриді, Афінах, Берліні, Мюнхені і Таллінні.
За його словами, віче було ініційоване групою людей, які живуть, навчаються чи працюють у Варшаві та Римі, а українці в інших містах Європи приєдналися до його проведення.
Ісаєв наголосив, що це захід – ініціатива групи людей, а не організована політичними силами чи організаціями українців за кордоном акція.
Як сказав Ісаєв, організатори заявили владі Варшави про участь у недільному заході 50 осіб. При цьому він не виключив, що насправді у ньому можуть взяти участь кілька сотень українців.
Він також зауважив, що віче не спрямоване проти Партії регіонів і Президента України Віктора Януковича, а є закликом за дотримання Конституції.
Згідно із прес-релізом, поширеним ініціативною групою, українці за кордоном бачать порушення Конституції у ряді підписаних новою владою договорів з Росією і занепокоєні нехтуванням прав українських громадян, загрозою втрати громадянських свобод та підтримкою російської мови “на шкоду українській”.
“Дії влади можуть знищити основи української державності, громадянське суспільство в Україні, що важко будувалося від 1991 року, українську культуру”, – відзначено у прес-релізі.
Учасники віча у Варшаві планують ухвалити петицію до Президента, уряду та Верховної Ради, а також звернення до польського суспільства.
Після завершення акції її учасники планують передати владі України через Посольство України у Республіці Польща Конституцію і символічну посилку з “дешевим газом» від українських заробітчан.
За оцінками експертів, від 2 до 5 мільйонів українців працюють за кордоном, у тому числі у державах Євросоюзу, при цьому у Польщі – близько 200 тисяч українських громадян.
Відзначимо, що за даними одного з комерційних банків, “заробітчани” переслали до України в 2009 році рекордну суму – майже 3 млрд доларів.
А за даними Міжнародної організації з міграції в 2007 році “заробітчани” з країн ЄС переслали до України 27 млрд євро, що складає 8% від українського ВВП.
За даними Нацбанку України, в 2006 році “заробітчани” перевели до України приблизно 21 млрд доларів, таким чином забезпечили близько 25% українського ВВП.
Разом з тим, за даними Державної служби зайнятості України, нашій країні загрожує брак робочої сили. Її вимиває ЄС.