На думку міністра закордонних справ Італії Федеріки Могеріні, Євросоюзу слід було активніше домагатися встановлення діалогу в українській кризі, пише Антонелла Рампино в матеріалі, опублікованому в газеті La Stampa.
В інтерв’ю кореспонденту La Stampa глава італійського дипломатичного відомства відповіла на питання, пов’язані зі справою італійських моряків, які перебувають в ув’язненні в Індії , ситуацією на Україні і закликом президента США Барака Обами про збільшення військових бюджетів європейських країн , пише « Інопреса».
«В даному випадку мова не йде про Італію , мета НАТО – збільшити військові витрати до 2% ВВП. Протягом десятиліть Італії не аналізувала витрати на оборону , і ось тепер ми разом з міністром Пінотті працюємо над « білою книгою » з метою зробити витрати ефективними » , – повідомила глава МЗС Італії.
Чому Італія , так само, як Німеччина та деякі інші країни , дотримується занадто « м’якої» , на погляд американців , лінії щодо Москви ? «Необхідно будувати плани на тривалу перспективу , – сказала Могеріні . – Санкції – це не самоціль , вони потрібні , щоб підштовхнути до діалогу. Сьогодні переважає ця лінія , в Києві пройшли вибори відповідно до демократичних стандартів , як кажуть в ОБСЄ , і є сигнали готовності до діалогу з боку Києва і з боку Москви».
При цьому «на Україні ситуація виходить з-під контролю» , визнала міністр. « Має місце посилення протистояння , і це свідчить про те , що коріння української кризи набагато глибші . При обговореннях три місяці тому завжди звучав один і той же відповідь : проблема в Москві. Однак проблема існує і всередині самої України . ЄС упустив можливість : якби йому вдалося стати організатором діалогу , багато чого можна було б уникнути. За основу була взята ідея , що для України партнерство з Європою може стати альтернативою , а не доповненням до партнерства з Росією. ЄС впав у риторику , властиву Москві » , – нарекла міністр.