in

Італія нарешті взялася за своїх бойовиків, які воюють проти України

Якщо італійці-терористи «Ісламської держави» лякають Рим, то громадяни, які воювали на боці Росії в Донбасі, чомусь не викликали до цього часу занепокоєнь.

 

Багато уваги приділялося вихідцям із Західної Європи, які приєдналися до терористів «Ісламської держави» на Близькому Сході, а також зусиллям європейських країн, націлених зупинити їх. Але що робити з тими, хто поїхав воювати проти України на боці Росії?

Про це пише Washington Post, додаючи, що в Італії вже давно ні для кого не секрет, що праві радикали з паспортом країни беруть участь у війні на Донбасі, яка триває з 2014 року. Втім, італійська влада не демонструвала зацікавленості в тому, щоб їх зупинити.

Але ситуація несподівано змінилася минулого тижня, коли прокурори в місті Генуя наказали арештувати шістьох чоловіків за те, що вони воювали на боці Росії проти України, а також вербували інших піти їхніми стопами. Ці арешти стали першим випадком, коли італійська влада хоч когось звинуватила в участі у боях на Сході України. Хоча троє чоловіків все ж втекли. Ці ж прокурори звинуватили ще 15 людей у тому, що вони вербували італійців приєднатися до російських бойовиків.

«Цікаво те, що про активність деякого з них в Україні всі давно вже знали», – сказав науковий співробітник Італійського інституту міжнародних політичних досліджень Франческо Мароне. Один з втікачів – Андреа Палмері. Він був лідером праворадикальної групи хуліганів Bulldog Lucca і виступав на італійському телеканалі, розповідаючи про війну в Україні. Інший – Габріель Каругаті – син політика з правої партії «Ліга», яка входить у нинішню правлячу коаліцію в Італії. Батько-політик відкрито хвалив сина за те, що він вирішив воювати проти України.

Генуезька поліція веде розслідування проти мережі правих радикалів у місті з 2016 року. Але арештів не було. Вони, вочевидь, з’явилися саме зараз через скарги України. В квітні депутати Верховної Ради склали список із 25 італійців, які воюють на боці Росії. Влада Генуї провела розслідування і арешти спільно з підрозділом поліції з боротьби проти організованої злочинності і тероризму. Втім, ніхто з уряду Італії поки не прокоментував арешти.

Мароне пояснив виданню, що всі вихідці з Італії, які воюють у іноземних війнах, діляться на три групи: тих, хто приєднався до ісламістів у Сирії і Лівії, тих, хто вступив до курдських бойових груп у Сирії і тих, хто поїхав на війну в Україну.

Італія в 2015 році ухвалила закон проти таких «добровольців». Але він стосується лише молодь, яка вступає до лав терористів «Ісламської держави» і інших ісламістських груп. Тих, хто їде воювати проти України, він оминає. Адже італійська держава вважає їх найманцями, а не терористами.

 «У влади різний підхід до цих трьох груп. Повернення бойовиків «Ісламської держави» додому розглядається як загроза, тому що вони належать до організації, яка влаштовує теракти в Європі. Ті ж бойовики, які воювали на боці курдів, можуть розраховувати на поблажку, так само як і ті, хто воював в Україні», – пояснив Мароне.

Він наголошує, що праві радикали, які повертаються з Донбасу, все одно становлять загрозу для Італії, тому що вони мають зв’язки зі злочинними групами на італійській території. «Вони розглядаються як загроза не тому, що вони можуть влаштувати теракти чи повстання в Італії, а тому що вони люди, схильні до насильства, які навчилися користуватися зброєю», – пояснив експерт.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 _____________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

5 найвисокооплачуваніших професій в Італії для українців

Від атаки медуз на Сицилії дівчина ризикувала життям