in

95% учасників референдуму в Італії сказали «ні» реформам Берлусконі

Італійський референдум дав вражаючі результати: у середньому 95% голосуючих сказали „ні” різним планам прем’єр-міністра Сильвіо Берлусконі. Аналітики прогнозують його вимушену відставку восени цього року.

Як повідомляє «Німецька хвиля», два дні тривав в Італії всенародний референдум, на який були винесені одразу три важливі для країни питання. Італійці однозначно відхилили ідею повернути країну до використання атомної енергетики. Проти цієї ініціативи уряду проголосували 95 відсотків громадян, які взяли участь у референдумі. Італія відмовилася від атомної енергетики ще 1987 року. Тоді на це рішення вплинула катастрофа на Чорнобильській АЕС. Нині все виглядає на те, що катастрофа на японській АЕС “Фукусіма” ще більше підтвердила думку про недоцільність повернення Італії до експлуатації атомних електростанцій.

Нинішній референдум був багато у чому унікальним. Такого кворуму в Італії не бачили з 1995 року. Вражає й одностайність італійців: у середньому 95% тих, хто проголосував, сказали „ні” планам уряду Берлусконі щодо приватизації системи водозабезпечення, щодо будівництво на Апеннінах нових АЕС та щодо так званої „поважної причини” – тобто можливості прем’єра та міністрів не з’являтись у суді через заведені проти них справи.

Фактично це означає, що від Берлусконі втомились як політично ліві, так і праві, адже у минулі два дні йому сказали „ні” на 10 мільйонів осіб більше, аніж голосували за нього 2008 році, коли він востаннє прийшов до влади.  Ще однією новітньою рисою нинішнього плебісциту була потужна роль, яку зіграв інтернет. ЗМІ, що їх контролює Берлусконі, майже не приділяли уваги референдуму, а у цей час соціальні мережі вибухали все новими ініціативами із закликами прийти та проголосувати. І часто саме молодь, яка більшою мірою й „населяє” інтернет, виступала провідником, пояснюючи батькам, які саме наслідки очікують країну, якщо плебісцит не відбудеться.

У цей час лівоцентристи наполягають на тому, щоб уряд Берлусконі негайно подав у відставку та дав місце новим виборам. „Він ніколи у житті цього не зробить добровільно через особисті мотиви”, – стверджує непримиренний опозиціонер та один з ініціаторів референдуму Антоніо Ді П’єтро. Слід виробити альтернативу Берлусконі, переконаний він. І, на думку деяких політичних оглядачів, ця альтернатива може знадобитись вже скоро: восени Берлусконі може отримати вотум недовіри у парламенті, а відтак буде змушений піти.

 

http://zaxid.net

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італійські профіспілки воюють за іммігрантів

Минають вже роки…