Сутички з поліцією та погроми ініціювали агресивно налаштовані групи маніфестантів – так звані “black bloc”.
Римська поліція в ході суботніх заворушень, які сталися на вулицях італійської столиці під час масової акції протесту проти економічної політики влади в Італії і в світі, затримала 20 осіб, з яких 12 згодом були арештовані.
У затриманих молодих людей правоохоронці вилучили палиці і “коктейлі Молотова”. Як повідомлялося, поліція застосувала водомети і сльозогінний газ для розгону погромників.
У результаті зіткнень поліції з агресивно налаштованими групами маніфестантів – так званими “black bloc”, які почали підпалювати автомобілі, а також розбивати вітрини магазинів і банків – постраждали 70 людей, троє з яких перебувають у важкому стані. Серед постраждалих – близько 30 співробітників правоохоронних органів.
25 людей отримали медичну допомогу на місці біля площі Сан-Джованні ін Латерано, інших було доправлено до медустанови італійської столиці.
“Ми більше не можемо виносити боргів, які створили не ми, а уряди, які крадуть, корумповані банки і спекулянти, яким до нас немає ніякого діла. Вони – причина цієї міжнародної кризи, і все ще заробляють на ній. Вони повинні заплатити за це”, – заявила 49-річна мешканка Риму.
Взяти участь у масштабній акції протесту в Рим приїхали студенти та активісти різних громадських рухів з усієї Італії.
Почавши ходу від центрального римського вокзалу Терміні, маніфестанти рушили в сторону знаменитого Колізею. Через велику кількість учасників акції рух в центрі Риму було паралізовано. У натовпі, що складався переважно з молоді, багато хто ніс плакати, в яких йдеться, зокрема, про те, що уряд і фінансові інститути вкрали у людей не тільки гроші, але й їх мрії, а також заклики врятувати людей, а не банки.
Деякі з учасників несуть на піднятих рук макет труни, на боці якої написано “Берлусконі”.
Багатотисячна акція в Римі стала однією з численних маніфестацій в рамках всесвітньої протестної демонстрації, натхненної американським рухом “Захопи Уолл-стріт”, які в суботу, 15 жовтня, пройшли більш ніж в 950 містах у 82 країнах світу проти жадібності та корумпованості 1% людей з наддоходами. Однак, на відміну від інших країн, у Римі вона переросла в безлади, які італійська преса назвала “громадянською війною”. Усього на вулиці Рима в суботу вийшли кілька десятків тисяч чоловік.
Прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі засудив організаторів погромів і заявив, що зловмисники повинні бути знайдені і покарані.