in

Італія на вимогу ЄС реформує концесії на пляжні клуби: зміни до 2027 року

Висока вартість пляжного відпочинку в Італії часто відлякувала туристів, але країна готується до змін. Відповідно до вимог Європейського Союзу, Італія виставить на продаж концесії на пляжні клуби до червня 2027 року. Це рішення дозволить відкрити доступ до прибуткового бізнесу новим гравцям і усунути монополію традиційних власників. Про це повідомляє Euractiv.

Сімейні підприємства, які роками орендують узбережжя та надають послуги з прокату парасольок і шезлонгів, традиційно передавали ліцензії з покоління в покоління. Пляжні клуби є важливою частиною італійської культури, а річний дохід від цього сектору, за даними консалтингової компанії Nomisma, становить близько 2,1 мільярда євро.

Незважаючи на прибутковість цього бізнесу, багато нових підприємців вважають, що їх несправедливо позбавляють можливості отримати доступ до ринку. У свою чергу, нинішні власники ліцензій стверджують, що їхня діяльність підтримує доступність пляжів і запобігає їхній комерціалізації великими мережами.

4 вересня італійський уряд схвалив законопроєкт, згідно з яким 28 тисяч концесій на пляжні клуби будуть виставлені на тендер до 2027 року. Урядова ініціатива виникла у відповідь на тиск ЄС, який ще у 2006 році зобов’язав Італію провести публічні тендери на отримання ліцензій, проте італійські уряди роками зволікали з виконанням цієї вимоги.

Наразі чинні ліцензії залишаються дійсними до вересня 2027 року, а в окремих випадках термін може бути продовжений до березня 2028 року. Оператори, які втратять свої концесії, отримають компенсацію від нових власників.

Ціна на відпочинок на пляжах Італії може варіюватися від 20 до 30 євро на день за оренду шезлонга і парасольки, а в популярних курортах досягає 75 євро. Пляжні клуби часто відкладають час відкриття на знак протесту проти реформ, як це сталося 9 серпня.

Відповідно до нових правил, заявки на концесії будуть оцінюватися за низкою критеріїв, включаючи те, чи отримував учасник тендеру дохід від концесії протягом попередніх п’яти років. Це може дозволити деяким нинішнім власникам зберегти свої ліцензії.

Зазначимо, що держава за 2016-2020 роки отримала від концесій в середньому 102 мільйони євро на рік, за даними Рахункової палати Італії.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Де і як в Італії відзначатимуть День Незалежності України у 2024 році

Італія відправить в Україну другу батарею системи протиповітряної оборони Samp/T