Більш-менш розібравшись з Іспанією, інвестори зосередилися на майбутньому Італії. Саме на Рим може перекинутися європейський кризовий ураган. Якщо іспанські установи в небезпеці через токсичні іпотечні активи, то на рахунках італійських – надто багато суверенних боргів держави. Отже їхній стан цілковито залежить від стану економіки держави.
Аналітики пояснюють:
“Це – не удар по Іспанії, це – удар по всій Європі, як по єдиному проекту. Ми маємо розуміти це. Останнє свідчення – падіння на італійських біржах.”
За останні 4 місяці, ставки за іспанськими 10-річними облігаціями зросли на понад 1% – до 6,7%, і потягли за собою дохідність італійських паперів до небезпечної 6% межі.
В Римі не вірять, що допомога від ЄС, навіть у 100 млрд євро, здатна зарадити поширенню проблем. Прем‘єр-міністр Маріо Монті визнає: третій економіці єврозони не по кишені навіть її власні борги, не кажучи вже про допомогу сусідам.
Аби принаймні втриматися на плаву, Риму доведеться брати у борг на відкритих ринках за драконівськими ставками і ще глибше занурюватися у боргову яму.