Не секрет, що Росія системно розігрує “карту Спутник V” у країнах ЄС, переконуючи їх віддати перевагу закупівлям російської вакцини.
Та якщо про постачання “Спутника” до Угорщини та Словаччини та про лобізм у Чехії та Хорватії багатьом відомо, то італійська історія донедавна лишалася переважно без уваги.
Про це пише “Українська правда“.
Між тим у інформаційному полі Італії вже третій тиждень системно розповідають про чудодійну російську вакцину, яка розв’яже всі поточні пандемічні проблеми.
Російську вакцину “Спутнік” пропагує Сальвіні і Берлусконі
Рупорами цієї кампанії є давно перевірені агенти впливу РФ у Італії.
За пропагування російської вакцини взявся експрем’єр та медіамагнат Сільвіо Берлусконі, а також лідер однієї з найпотужніших політичних сил Італії Маттео Сальвіні.
Як наслідок, у останні тижні в країні всерйоз обговорюють можливість вакцинування населення “Спутником”.
Ба більше, у Італії може розпочатися виробництво російської вакцини – відповідну угоду один з італійських виробників нібито підписав 8 березня.
І головною перепоною лишається позиція Євросоюзу, який не дає згоду на використання російської вакцини через сумнів у її безпечності та ефективності.
Читайте також: УКРАЇНА ДОЗВОЛИТЬ ПОДВІЙНЕ ГРОМАДЯНСТВО З ДРУЖНІМИ КРАЇНАМИ
Вакцинація в Італії
Станом на зараз у Італії проведено понад 4 мільйони щеплень. Абсолютна цифра велика, але у відсотках вона вже не вражає: менше 6% людей отримали принаймні одну дозу. Вакцинація просувається, але дефіцит вакцин є відчутним.
А от у Сан-Марино, завдяки дуже невеликій у абсолютних цифрах партії “Спутника”, вже є матеріали для того, щоби вакцинувати чверть (!) населення.
І саме це стало козирем друзів РФ у публічній дискусії, яка розпочалася в італійському суспільстві.
Ідею про те, щоби Італія, як і Сан-Марино, доєдналася до закупівлі “Спутника” навіть до його перевірки, підхопив Маттео Сальвіні, лідер правої партії “Ліга”, відомий своїм теплим ставленням до Путіна, а також переговорами щодо російського фінансування своєї партії в обмін на лобіювання інтересів Москви в ЄС.
Неіснуючі дослідження
І Берлусконі, й усі інші проросійські політики Італії, просуваючи “Спутник”, посилаються на експертну думку з Національного Інституту інфекційних захворювань Спалланцані.
Проте тамтешні епідеміологи вакцину не досліджували, а мали у своєму розпорядженні лише звіт російських авторів, який опублікував науковий журнал Lancet 2 лютого 2021 року. Ця публікація викликала неоднозначні відгуки у наукових колах через брак об’єктивних даних.
Про щеплення російською вакциною заявив посол Італії в Росії Паскуале Терраччіано. Ця подія супроводжувалася гучною медіакампанією від Russia Today. Посли інших європейських держав у Росії утрималися від коментарів італійській газеті Corriere della Sera, чи планують вони робити щеплення російським препаратом.
Читайте також: ІЗ ДОДАТКОМ MIGREAT – УКРАЇНЦІ В ІТАЛІЇ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ІТАЛІЙСЬКИХ АДВОКАТІВ
Вакцинація в Росії та політичні ігри
У РФ є відчутний дефіцит вакцин. Наразі вакциновано близько 4 млн росіян, тобто менше 2,8% населення – і цей показник удвічі нижчий ніж у тій самій Італії.
І попри це, Росія докладає усіх зусиль для просування “Спутника” за кордоном, підтверджуючи, що це для неї – не медичний, а геополітичний проєкт.
Між тим у Москві знайшли контраргумент та пропонують виготовлення російського препарату на території Італії.
І цю ідею вже обговорюють в уряді.
Уряд Італії не підтримує російську вакцину “Спутнік”
Поки що, попри гучну промоцію російської продукту, новопризначений прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі утримується від будь-яких заяв чи натяків щодо “Спутника”. Технократ Драгі не присутній в жодній соціальній мережі та віддає перевагу комунікації через офіційні канали.
Наразі він та його команда працюють над новим планом вакцинації населення. Днями прем’єр звільнив з посади уповноваженого комісара з регулювання пандемії Доменіко Аркурі та призначив на його посаду військового генерала Франческо Паоло Фільюоло. Рішення прем’єра демонструє намір підключити військові канали для вирішення проблеми логістики вакцинування населення.
Адже попри затримки у поставках замовлених Італією вакцин Pfizer-BioNTech та Astra Zeneca, чи не більшою проблемою виявилася неспроможність попереднього уряду ефективно організувати вакцинування населення.
А прискорення щеплень вже сертифікованими вакцинами саме по собі може знизити аргументи прибічників російського “Спутника”, який і без того лишається в дефіциті.
Втім, списувати “в утиль” зусилля італійських лобістів РФ поки що зарано.
Ми хотіли б залишатися із вами у контакті. Запрошуємо приєднатися до групи у Facebook Українська газета – видання для українців в Італії