Багато людей потерпають від осінньої депресії, але це справді можливо – не потерпати, а насолоджуватися цією порою року.
Древні люди чудово відчували рух циклів природу, а тому і влаштовували різноманітні свята врожаю. Люди приносили щедрі дари природи, часто святкування супроводжувалися танцями та ігрищами. Таким чином вони відзначали перехід однієї пори в іншу. У Європі подекуди такі свята залишилися. В Америці, приміром, вони трансформувалися у День подяки, а в Україні, зокрема, у Спаси – медовий, яблучний.
Але нині мало хто розуміє давнє коріння цих свят, відчуває зв’язок із природою. Тому більшість людей і страждають від сезонних депресій. Я ж пропоную низку порад, які допоможуть не просто навчитися безболісно переживати осінь, а й більше того – насолоджуватися нею.
1. Творіть тепло. Щаслива осінь передусім має бути щасливою у ваших власних відчуттях. Чого так бракує восени? Звісно, тепла. Тому однією з перших осінніх покупок мають бути свічки. Придбайте свічки теплих барв – червоні, помаранчеві, жовті. Особливо пасуватимуть до осінньої пори свічки у формі гарбузів. Якщо не хочете воскових або парафінових свічок, придбайте електричні. Розставте їх по оселі, пам’ятаючи про техніку пожежної безпеки, та насолоджуйтеся їхнім теплом. Влаштовуйте вечері при свічках просто так, без особливого приводу чи для особливої людини. Ця суперосінь – ваша. Свічки наповнять ваш дім затишком, а настрій одразу “потеплішає”.
2. Танцюйте! Танці в таку погоду не лише звеселять вас, але й розженуть кров по тілу, тож ви неодмінно зігрієтеся. Відмовка “я не вмію танцювати” не приймається. Якщо вас дуже непокоїть, як ваші “па” виглядатимуть для стороннього спостерігача, потурбуйтеся про те, щоб вас ніхто не бачив. А залишившись наодинці, увімкніть свою улюблену музику або мелодії, які соромитеся слухати при всіх, і просто віддайтеся танцю. Танцюйте для осені, танцюйте для себе, просто танцюйте. Покращити настрій у похмуру погоду допоможе й оптимістичний, романтичний або навіть меланхолійний плейлист (на ваш смак), який можна закинути в телефон і слухати дорогою на роботу або під час прогулянки в парку.
3. Озирніться назад: зробіть ваші власні підсумки цих дев’яти місяців року. Запитайте в себе, які духовні плоди ви виростили і який врожай на вас чекає далі. Подумайте, що ще ви зможете зробити цьогоріч до першого снігу або до Нового року. Заведіть блокнот для важливих підсумків і планів на майбутнє.
4. Сходіть у найближчий парк або ліс. Просто подихайте осіннім повітрям, помилуйтесь природою, наповніть вуха та легені запахами та звуками. Розслабтеся. Знайдіть п’ять хвилин, щоб ні про що не думати, щоб насолодитися моментом “тут і зараз”, скинути із себе тягарі робочих днів і з набратися сил. Дозвольте собі бути хоч трішки вільними.
5. Створіть навколо себе красиву осінь. Аби осінь постійно нагадувала про себе не мрякою, а милими дрібничками, під час походу до парку чи лісу назбирайте різнокольорового листя, придбайте у бабусь на базарі горіхів, калину тощо. Цим всім можна прикрасити дім чи робоче місце. І нехай оточуючі не кидають на вас зверхніх поглядів, ні, ви не стали натуралістом-любителем, просто у ваше життя прийшла суперосінь! Листя можна змінювати щодня, у тон вашого настрою, наприклад, поставивши їх до великої вази. Із опалого листя, попередньо просушеного, можна зробити не лише букети, але й гірлянду або вінок. Чим це не привід влаштувати осінню вечірку із подругами, де ви будете в золотавих вінках, неначе феї? Маленький лайфхак – якщо ви вирішете влаштувати щось подібне в лісі (звісно, краще тоді вдень), краще випрасуйте листя, щоб воно не зігнулося від вологого повітря.
Гарної вам суперосені!
_______________________________________________________
БІЛЬШЕ НОВИН: