Як виявилось, материнство у зрілому віці є набагато кращим ніж раннє як для дітей, так і для самих матерів.
Про це пише The Huffington Post.
В експертів стосовно цього питання думки досі розходяться: одні вважають, що пізнє материнство загрожує проблемами зі здоров’ям – як жінки, так і маляти, або ж що у “пізніх” мам знижується фертильність та є вищий ризик вроджених вад у дітей.
Проте результати дослідження, проведеного в Данії і в якому взяли участь приблизно 5 тисяч жінок, показали інші результати.
Учені дійшли висновку, що старші мами рідше кричать на своїх дітей. Також вони менш схильні до застосування жорстких покарань. А їхні діти, відповідно, рідше мають емоційні та поведінкові порушення у віці 7 та 11 років.
Також перевага є у тому, що “пізні” мами зазвичай мають фінансову стабільність та вищий рівень освіти. Вони також перебувають у стабільніших стосунках із батьком майбутньої дитини. Але, на думку вчених, найбільш значущим позитивним фактором є сам вік жінки.
“Ми знаємо, що з віком у людей збільшується еластичність психіки, вони стають толерантнішими до інших та краще почуваються в емоційному плані. Ось чому психологічна зрілість є поясненням, чому старші матері не так часто сварять і застосовують фізичні покарання щодо своїх дітей”, – зазначає автор дослідження, професор психології із Орхуського університету Діон Соммер.
На думку науковців, менш “задисципліноване” середовище – це здоровіше та щасливіше дитинство.
___________________________________________
БІЛЬШЕ НОВИН: