“Нашими” маємо на увазі тих, хто живе в Україні, чи пост-радянському просторі, коли дитинство усіх було викарбувано приблизно однаковими, школами, побутом, правилами і прикметами.
Напишіть в коментарях, чи впізнали ви у цих звичках себе, чи своїх знайомих. А можливо життя за кордоном нас змінило настільки, що від цих звичок не залишилося і сліду.
Це не погано і не добре, – скоріше, мило, тепло і по-рідному.
1. Присісти на хвилину перед поїздкою.
Коли валізи вже зібрані, ми зазвичай робимо паузу, щоб спокійно посидіти хвилину – на дорогу. Багато хто не любить цю традицію, вважаючи її пережитком язичництва, але ця хвилина елементарно дає перепочити в метушні зборів та пригадати якусь важливу дрібницю, яку ви забули взяти з собою.
2. Проголошувати довгі і складні тости.
За столом, де зібралися українці, сказати простий тост «За здоров’я!», або щось схоже вважається майже недоречно. Ми чекаємо готові почути довгі анекдоти та побажання. Звичайно, виняток складає «Будьмо!» «Гей!», але це як виняток із правила.
3. Розповідати анекдоти.
Ми можемо почати розповідати якусь подію, і несподівано вигукнути: «О, це як в тому анекдоті!» І обов’язково згадаємо його. Адже ми любимо посміятися.
4. Чесно і розгорнуто відповідати на питання, «Як справи?»
Італійці, та іноземці загалом, на це нічого не значуще питання відповідають нічого не значуще «Добре, дякую!». У нас все не так. Якщо нашого запитали, як у нього справи, значить, потрібно відповісти докладно із подробицями.
5. Не посміхатися незнайомцям.
Ми не посміхаємося людям, з якими просто випадково зустрілися очима. Посмішки у нас щирі, призначені тільки для друзів, рідних і улюблених. Добре це чи погано? Вирішуйте ви.
6. Святкувати Новий рік Різдво та інші зимові свята із великим розмахом
«Від Івана до Степана український Рамадана» – кажуть дотепники. Це й справді так, такої кількості зимових свят годі шукати в інших народів.
7. Переглядати і цитувати старі фільми
Ми часто і з великим задоволенням наспівуємо пісеньки і вимовляємо фрази з фільмів та мультфільмів, зберігаючи інтонацію і голос персонажів, не бентежачись сторонніх. Хто-небудь пробував цитувати іноземні мультики? А в наших старих добрих кіно і мультфільмах сенсу стільки, що їх можна переосмислювати до кінця життя.
8. Сідати за стіл повечеряти і просиджувати так годинами до півночі або довше, постійно розмовляючи.
Коли ми компанією збираємося за вечерею, ми сідаємо за стіл, вечеряємо і розмовляємо. Потім ми просто розмовляємо, потім ще їмо і розмовляємо, потім п’ємо чай і розмовляємо і, навіть йдучи додому, ми, стоячи на порозі, ще деякий час розмовляємо. Ми любимо поговорити і поїсти. Особливо салати з майонезом.
9. Ніколи не викидати пакети та зберігати банки.
Серйозно, напевно, в кожному будинку є пакети та банки, для зимової консервації, і так, на всякий випадок, може згодиться.
10. Ніколи не ходити в гості без подарунка.
Це може бути тортик або вино до вечері, шоколад або квіти. Насправді, неважливо, що саме, головне – що-небудь принести. Тому що «не прийдеш же з порожніми руками»
Вам сподобалася ця стаття? поділіться нею у соціальних мережах. Дякуємо.
_____________________________________________________
БІЛЬШЕ НОВИН: