Не секрет, що символом Флоренції є Понте Веккьо, або «старий міст», як його називають в перекладі з італійського. Цей архітектурний шедевр несе в собі незвичайну чарівність, і навіть Гітлер в період Другої світової війни, зруйнувавши всі мости міста, не зачепив його.
Понте Веккьо і насправді найстаріший міст у Флоренції. Його історія сягає корінням у часи давньоримської епохи. Зведений спочатку на кам’яних палях з дерев’яними надбудовами, він був неодноразово зруйнований пожежами і повенями. В останнє стихійне лихо сталося в 1333 році, коли бурхливі води Арно змели його на своєму шляху.
Невідомо, коли саме Понте Веккьо стали називати «старими», але поза сумнівом, що міст, який в 1345 році знову перекинувся над річкою, він був для жителів Флоренції новим. Новою була і техніка, яку використали для його зведення, що дозволило Понте Веккьо зберегтися до наших днів.
Спроектований Таддео Геді і Нері Фьораванти, це був перший в історії міст, який тримався на арках. Він відрізнявся більш міцною опорою, яка дала змогу зменшити число травей з п’яти до трьох та збільшити відстань між ними. Таким чином, під час повені детрити могли вільно проходили під арками, не руйнуючи міст.
Чималі витрати, які пішли на будівництво Понте Веккьо, компенсувалися завдяки прибуткам від здачі в оренду магазинів, відкритих по всій протяжності моста. Для м’ясників і продавці овочів це місце дуже зручним для торгівлі, бо вони могли скидати відходи прямо в річку.
У 1565 року фасад Понте Веккьо зазнав значних змін: над мостом став проходити Коридор Вазарі. Цей незвичайний прохід завдовжки в один кілометр, споруджений за бажанням Козімо I, пов’язував політичний і адміністративний центр – Палаццо Веккьо з приватною резиденцією Медічі, Палаццо Пітті. Але основною причиною спорудження коридору було надання можливості дворянам вільно і безпечно проходити по мосту.
Та згодом джентльмени, які користувалися цим коридором, стали скаржитися на неприємний запах, що йшов від м’ясних крамниць. Швидше за все, саме тому з 1700 року продуктові магазинчики були перенесені з моста, а на їх місце запросили торговців ювелірними виробами.
На сьогоднішній день Коридор Вазарі є критою галереєю, в якій зберігаються як старовинні, так і сучасні витвори мистецтва. Коридор закритий для публічки, але за оплату його дозволяють відвідати групам, або самостійно …
______________________________
БІЛЬШЕ НОВИН: