Які документи і скільки часу потрібно зберігати відповідно до італійського законодавства.
Рахунки, квитанції та фіскальні чеки важливі для засвідчення господарських відносин між громадянами, підприємцями, підприємствами і державними установами. Вони підтверджують факт оплати отриманих товарів або послуг.
Зазвичай всі ці рахунки і квитанції нагромаджуються, тому нерідко губляться. Дехто викидає квитанції відразу ж після оплати.
Пояснюємо, чому необхідно зберігати квитанції і як довго італійське законодавство зобов’язує платника зберігати рахунки.
Італійське законодавство зобов’язує платника зберігати платіжні документи, щоб уникнути ризику повторної оплати одного і того ж рахунку. Їх терміни зберігання залежать від типу документа.
Щоб вам не довелося платити двічі, зберігайте всі оплачені рахунки і квитанції!
Рахунки за утримання житла (газ, воду, світло, телефон) зберігаються протягом 5 років від дати оплати. А ось рахунки за мобільний телефонний зв’язок зберігаються в два рази довше – протягом 10 років від дати оплати.
Рахунки і квитанції з ресторанів, готелів і т.д. повинні зберігатися протягом 6 місяців з дати оплати.
Рахунки за оплату оренди житла (affitto) і за оплату витрат за кондомініуму багатоквартирних будинків (spese condominiali) – 5 років.
Документи про сплачений автомобільний гербовий збір (bollo auto) – ще 3 роки після закінчення терміну дії цього документа.
Квитанції про сплату штрафів за порушення правил дорожнього руху (multе stradale) – 5 років.
Оплачені квитанції IMU / ICI (bollettino IMU / ICI) – 5 років, починаючи з року, наступного після оплати такої квитанції.
Магазинні чеки, в разі якщо вони виступають гарантією на придбаний товар – 2 роки.
Виписки з банківських рахунків – 10 років.
Квитанції про сплату податку на державне телебачення canone RAI – 10 років.
Квитанції про сплату податку на прибирання вулиць і дворів – 5 років, починаючи з року, наступного після оплати такої квитанції.
Декларація про пприбутки dichiarazione dei redditi) зберігається протягом 4 років, починаючи з року, наступного після того, в якому декларацію було подано до податкових органів.
Якщо ви плануєте капітальний ремонт будинку, то витрати на нього можуть бути списані з суми податку. В цьому випадку декларація зберігається протягом 14 років, починаючи з року, наступного після того, в якому декларацію було подано до податкової. Протягом цього ж періоду часу зберігаються всі документи та рахунки, що підтверджують проведення ремонтних робіт.
Не мають чітко встановлений термін зберігання квитанції на оплату внесків (contributi) в INPS або інших фондів соціального страхування, тому їх краще зберігати постійно.
Щоб уникнути надмірного накопичення всіх цих документів Закон дозволяє просканувати платіжки і зберігати їх в цифровому вигляді.
Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.
______________________________________________
Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.