Зобов’язання слідувати за працедавцем у відпустку (чи з іншої нагоди), залежить від типу трудових відносин, передусім від того, чи робочим контрактом передбачено проживання у домі роботодавця, чи ні.
Робітник, який працює погодинно, та не живе у домі роботодавця:
Зобов’язання слідувати за роботодавцем у відпустку повинні бути чітко передбачено у листі про прийомна роботу. Якщо цього вказано не було, працівник може відмовитися на законних підставах, і його відмова не вважатиметься поважною причиною для звільнення з роботи.
Працівник, що проживає в домі роботодавця:
Цілком імовірно, що протягом часу праці, роботодавець вимагатиме від працівника слідувати за ним у відпустку в інше місто, наприклад тимчасово переїхати у будинок для відпустки, або робити це з інших причин.
У цьому випадку працівник зобов’язаний супроводжувати роботодавця або особу за якою піклується (наприклад, у житло на березі моря або в горах).
Ця умова має бути зазначена в листі про прийом на роботу. Якщо обов’язок супроводжувати працівника не було передбачено в трудовому договорі, працівнику буде виплачуватися за кожен день поїздки (в залежності від рівня класифікації) добові, які варіюються згідно із національним колективним контрактом. Добові можеть складати від 10% до 20 % підвищення до звичайної заробітної плати.
У будь-якому з вище вказаних випадків, роботодавець повинен повідомити домашнього працівника завчасно, особливо якщо поїздка передбачена в інше місто.
Крім того, працівнику повинно бути оплачено, чи відшкодовано, витрати на проїзд і перевезення особистих речей.
Нагадуємо, що під час поїздки, працівник має право на щотижневий відпочинок.
Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.
_____________________________________________
Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.