Визначено переможця MoneyGram Award 2012, конкурсу, який нагороджує найуспішніших підприємців-іммігратів в Італії. Запрошуємо українських бізнесменів до участі в наступному році
Моней Грам, один із лідерів міжнародних грошових переказів, щороку проводить конкурс серед іноземців-підприємців, що працюють в Італії. Цьогорічний конкурс проводиться вчетверте з метою відзначення кращих компаній, заснованих іммігрантами.
Згідно офіційних статистичних даних в останні роки ріст підприємництва в Італії відбувається за рахунок іммігрантів. Новоприбулі роблять вагомий внесок в суспільство, зміцнюють економіку країни, наповнють казну органів соціального захисту INPS, INAIL, тощо.
На іноземців зареєстровано понад 400 тисяч підприємницьких організацій. В той час як у 2011 році закрилося 0,5% італійських, приріст компаній іммігрантів становить 5,9%, незважаючи на світову економічну кризу. Це – демонстрація сміливості та оптимізму нових італійців.
Преміювання успішних підприємців відбулося 13 вересня в Римі у Будинку кіно. Захід став однією із рідкісних нагод проартикулювати позитивні сторони імміграції в Італії. В цей день було названо три фіналісти та переможці у категоріях: Ріст, Створення робочих місць, Інновації, Молодіжне підприємництво та Соціальна користь.
У журі конкурсу входять важливі постаті академічного, політичного та фінансового світу Італії. У цьому році його головою був Натале Форлані, генеральний директор відділу імміграції Міністерства праці Італії.
Підприємцем року названо Флоріна Сімона. Журі визнало його здобутки в усіх категоріях конкурсу. Він займається імпортом-експортом типових харчових румунських продуктів. У фірмі «Romagna SRL” задіяно 34 працівники, в 2012 році оборот склав 19 мільйонів євро.
У категорії «Створення робочих місць», нагороджено Сандру Говейа з Бразилії та Aннісоару Марін з Румунії.
Сандра Говейа заснувала в 2004 році салон краси “Akos Benessere” у Асколі Пічено у якому практикує, крім європейських, традиційні бразилійські процедури, та викладає на курсах косметології.
Аннісоара Марін 11 років тому заснувала кооператив “Cooperativa Sociale Risvolti”, що працює в галузі асистенції неповносправних та міжкультурного посередництва.
За інновації, MoneyGram Award нагородив китайця Лішуанг Ху. У 2006 році в Преганціолі, що у провінції Тревізо, він відкрив ресторан китайської та східної кухні “Wok Sushi”, на 350 місць. Незабаром Лішуанг Ху планує розширити свій бізнес, відкривши мережу подібних закладів.
Пакистанця Мухамада Шахіда відзначили у категорії «Молодіжне підприємництво». Його фірма “Impresa Service”, надає цілодобові послуги різного характеру: гідравліка, сільськогосподарські роботи, переноска вантажу і поширення флаєрів. У 2012 році приріст об’єму прибутку його фірми склав 10%.
У категорії «Соціальна користь» нагороджено перувіанку Ельзу Хав’єр, засновницю асоціації “Semillas Latinas”, що займається поширенням та популяризацією латиноамериканської кухні.
Серед учасників цього престижного конкурсу не виявилося українських підприємців.
Згідно Дос’є Карітас Мігрантес у 2010 році на українців в Італії було зареєстровано 2 317 підприємств. Найбільша кількість із них працюює у галузі будівництва 41,2%.
Відкрити свою справу за кордоном – справа не проста. Крім звичайних труднощів життя іммігрантів, виникають більші складності в отриманні кредитів, їх надають під вищі відсотки. Все ж, вихідці із інших країн, зокрема Марокко, Румунії, Китаю Албанії, тощо, є лідерами етнічного підприємництва в Італії, в той час як Україна стоїть на 16-му місці й займає лише 1.01% від загальної кількості підприємств іноземців в Італії.
Конкурс MoneyGram Award, крім визнання здобутків підприємців, дає можливість спілкування, обміну ідеями та розширення бізнесу. У час глобалізації, підприємці-іноземці є ресурсом для потенційних італійських інвесторів, які шукають менеджерів для розгортання бізнесу на кордоном.
Тож, запрошуємо українських бізнесменів до участі у наступному MoneyGram Award 2013. Зацікавлених просимо звертатися у редакцію Української газети, або безпосередньо до організаторів на їх сайті.
Маріанна Сороневич