in

ВР залишила російський флот у Криму ще на 25 років. Відео бійки у Парламенті

Верховна рада 27 квітня ратифікувала українсько-російську угоду про продовження базування в Криму Чорноморського флоту РФ до 2042 року.

За відповідне рішення проголосували 236 народних депутатів, зокрема 160 від Партії регіонів, 9 від БЮТ, 7 – НУ-НС, 27 – Компартія, 20 – Блок Литвина та 13 позафракційних депутатів.

Водночас, протягом голосування половина депутатів-регіоналів не були на своїх місцях – вони блокували трибуну.

Засідання ВР розпочалося зі скандалу – спікера закидали яйцями, опозиція побилася з провладною коаліцією.

Опозиціонери закидали спікера Верховної ради Володимира Литвина яйцями та папірцями, коли він відкривав засідання парламенту. Крім того, у сесійній залі ВР кинули димову шашку, через що виникло серйозне задимлення.

Литвин та інші члени президії закрилися від яєць парасольками. Незважаючи на це, одне з яєць потрапило Литвину в око, а інше – в систему “Рада”.

Пізніше у сесійній залі виникла бійка між опозиціонерами та представниками провладної коаліції. Представники БЮТ і НУ-НС також накрили державними прапорами місця представників своїх фракцій, які приєдналися до коаліції.

Разом із тим, під стінами ВР відбувається багатотисячний мітинг проти ратифікації угоди. На акцію протесту прибув, зокрема, екс-президент Віктор Ющенко. Між мітингувальниками та міліцією сталися сутички.

21 квітня президенти Росії і України Дмитро Мєдвєдєв і Віктор Янукович домовилися продовжити термін перебування російської бази в Криму на 25 років починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої Угоди, з правом його продовження ще на п’ять років.

Лідери двох країн також домовилися про надання Києву знижки на російський газ – у 30% від ціни, але не більше 100 доларів на тисячу кубометрів. Знижка буде враховуватися як частина орендної плати за базування ЧФ РФ.

Майже одночасно угоду ухвалила і Державна дума Росії.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Берешся за швабру – сховай інтелект

Джанфранко Фіні: «Друга генерація повинна мати італійське громадянство»