18 травня відновлено надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.
Таке розпорядження від МЗС України вже отримали закордонні дипломатичні установи, а кілька тижнів технічної паузи дозволили оновити процедури відповідно до нового законодавства.
Відповідаємо на найбільш поширені запитання щодо запроваджених змін:
Як відбуватиметься надання консульських послуг чоловікам призовного віку?
З 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які перебувають/проживають за кордоном, мають можливість подати заяви на отримання консульських послуг. Разом із необхідними для послуги документами заявники мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому (ВОД) або електронному вигляді (е-ВОД).
Коли можна не подавати паперовий чи електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг?
Документ для отримання консульських послуг можна не подавати у трьох випадках: для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт»), коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства, або якщо за консульською послугою звертається арештований чи позбавлений волі заявник.
Що робити, якщо немає не лише паперового військово-облікового документа, а й закордонного паспорта?
Для взяття на тимчасовий консульський облік наявність закордонного паспорта обов’язкова. Громадянин має дочекатися 18 червня, коли в електронному кабінеті призовника з’явиться можливість сформувати електронний військово-обліковий документ. Громадяни, які не мають закордонного паспорта, також можуть оформити посвідчення особи на повернення в Україну.
Більше відповідей знаходьте на сайті МЗС
Найважливіші новини для українців в Італії у соцмережах Facebook, Instagram і Телеграм.