in

Перетнути нелегально кордон коштує 600 доларів

Стільки, за словами начальника відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУМВС у Полтавській області Ігоря Мостового, платять нелегали, щоб перетнути кордон. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю Новинам Полтавщини, зауваживши, що наразі правоохоронці розшукують не лише самих нелегалів, а в першу чергу тих, хто створює канал нелегальної міграції.

«Це, коли іноземці приїжджають сюди на навчання з метою перетнути західний кордон. Вони спілкуються із тим, хто надає такі послуги, через Інтернет. Домовляються ще будучи у своїй країні. Сюди ж залишається лише приїхати», – сказав Ігор Мостовий.

За його словами, алгоритм нелегальної міграції наступний: організатор «бізнесу» (живучи в Україні) через електронну пошту домовляється з замовником, що, приміром, через місяць-два все буде підготовлено, щоб він перейшов кордон. Майбутньому нелегалу залишається тільки купити карту України і дізнатися розклад руху автобусів.

«Для нас не стільки важлива особа, яка хоче перетнути кордон, як людина, що створює канал (групу близько 15 осіб). За такими людьми ми й “полюємо”», – зауважив начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУМВС у Полтавській області.

Також він розповів: перейти кордон для нелегала коштує 600 доларів; гроші платяться на кордоні.

Наразі, полтавські правоохоронці направили до СБУ матеріали по шести особах. Вони всі приїхали від одного оператора ніби на навчання в один виш, але зникли.

«Одного з цих шести прикордонники затримали на західному кордоні України за спробу незаконного перетину державного кордону. Ми думаємо, що інші 5 його перетнули», – припустив Ігор Мостовий.

Що ж до притягнення винних до відповідальності, то, згідно з Законом України про міграцію, приватний підприємець, який запросив іноземців на навчання, повинен відповідати за своїх клієнтів від заїзду до виїзду. Якщо відрахували, то інститут зобов’язаний його повідомити, що ці особи відраховані. Тоді він має приїхати, купити їм зворотній квиток і провести до кордону. «Якщо у такого підприємця клієнти зникають і не повертаються додому, то це або злочинна халатність або створення легального каналу незаконної міграції. А виші своїми діями нічого забороненого не роблять», – вважає начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУМВС у Полтавській області.

 

Джерело

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Громадянку України з дитиною не пропущено через кордон

Зберегти українську родину – завдання дитячої недільної школи у Римі