Соціальних інспекторів планують наділити особливими повноваженнями.
Законопроект про зміни щодо отримання соцдопомоги перебуває на розгляді в парламенті.
Субсидії будуть жорстко контролювати, та можуть відбирати. У Верховній Раді вже лежить законопроект, який може дати можливість ревізорам ходити квартирами та перевіряти, чи справді мешканці мають право на субсидії.
У такий спосіб держава хоче відстежувати тих нечесних українців, які оформлюють субсидії, але при цьому приховують свої реальні прибутки. Сьогодні у вигляді соцдопомоги в Україні щороку виплачується близько 70 мільярдів гривень. Але борги за комуналку при цьому лише зростають.
Приховали прибутки – лишилися субсидії. Українців перевірятимуть соціальні інспектори.
“Здійснив покупку на 50 тисяч гривень – субсидія не призначається”, – говорить директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
Чимало українців, які отримують субсидії, обурені новиною, що невдовзі до їхньої оселі може завітати соціальний інспектор з перевіркою. Але є й ті, хто ініціативу з інспекторами підтримує. Деякі кажуть, що жодних перевірок не бояться.
Сьогодні субсидії отримують близько шести із половиною мільйонів українців. У Мінсоцполітики припускають, дехто може жити не за статками і приховують реальні доходи, аби отримувати соціальну допомогу:
“Допустимо, сім’я може не вказати когось зі складу зареєстрованих, “забувши”. В основному забувають про тих, хто має найвищі доходи. Або сім’я може не вказати якісь види доходів, які отримує той чи інший член сім’ї. Це є підставою для того, щоб припинити субсидію”.
І виявити такого нечесного отримувача субсидії – робота соціального інспектора. Він зможе завітати до оселі й на власні очі побачити, як живе родина. Щоправда, такі перевірки будуть не загальними, а індивідуальними, обіцяють в Мінсоцполітики. А от не пустити ревізора до оселі така родина не матиме права.
“Соціальний інспектор виходить на місце, відвідує конкретну сім’ю чи домогосподарство, складає акт обстеження, як живе родина. Тобто щодо домогосподарства чи сім’ї, які не допустять соціального інспектора, будуть ухвалені рішення щодо непризначення соціальної допомоги”.
Тож, якщо отримуєте субсидію і при цьому дозволили собі з’їздити за кордон на відпочинок, або, скажімо, здійснили покупку на суму понад 50 тисяч гривень, то субсидію можуть забрати.
Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.
______________________________________________
Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.