Українцям, потерпілим на Коста Конкордія, надавала асистенцію Посольство України в Італії. Розмова про це з керівником консульського відділу у Римі
– Скільки українців були на Коста Конкордія?
– На борту лайнера перебували 38 громадян України. З них 36 туристів, та двоє членів екіпажу які працювали в ресторані. У списку зниклих безвісти українців немає.
– Чи зустрічалися представники консульства із потерпілими?
– Одразу після повідомлення про приїзд українців в готель у Римі, їх зустрів співробітник консульства.
– Що вони розповідали про аварію?
– Вони емоційно переживали подію, жах, який довелось пережити. Були переляканими. Їх можна зрозуміти.
– Яким чином консульство асистувало потерпілим?
– Спочатку, головним нашим завданням було складення точних списків українських пасажирів та членів екіпажу. Пізніше – забезпечити їх проїзними документами для повернення на батьківщину. Усі вони були без паспортів. Протягом півдоби вони були задокументовані свідоцтвами на повернення в Україну без стягнення консульського збору. Перші відлетіли уже в суботу ввечері.
– За даними ЗМІ, дехто із потерпілих вирішив продовжити відпочинок в Італії.
– Серед пасажирів була українка, що проживає в Італії. На лайнері вона була разом із батьками, яких запросила у відпустку. Тож вони повернулися у Реджіо Калабрію. Ще один громадянин України повернувся за місцем свого тимчасового проживання у Барселону (Іспанія).
– Чи передбачено потерпілим відшкодування від компанії Коста Крочере, власниці лайнера?
– Коста Крочере повинна взяти відповідальність за цю подію. Консульство займається надання юридичної допомоги для отримання компенсації. Її сума ще невідома, вона визначатиметься за домовленістю із компанією, або у судовому порядку.
Розмовляла
Маріанна СОРОНЕВИЧ