in

Гройсман закликав службу зайнятості боротися з трудовою міграцією

Прем’єр мініст України вважає можливим за кілька років зупинити трудову міграцію з України.

Гройсман закликав службу зайнятості боротися з трудовою міграцією. Робота служб зайнятості в Україні має бути переорієнтована на системну боротьбу з трудовою міграцією та на підтримку створення нових робочих місць.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, виступаючи у Верховній Раді. “Наше завдання сьогодні – переорієнтувати роботу служб зайнятості на утримання безробітних, на підтримку створення нових робочих місць, на мотивацію створення робочих місць і підвищення заробітних плат. Це важливе питання оплати праці українців, і як тільки ми зможемо, наша економіка дозволить забезпечити відповідне зростання, який буде порівнянний з тим, що вони отримують за кордоном – люди почнуть повертатися”, – сказав прем’єр.

При цьому він зазначив, що вже є багато підприємств в Україні, які пропонують ринкову заробітну плату.

“Проблема дійсно є, і вона є складною для країни. Ви знаєте, вона дуже инерционна і не вчора створена, ви уявіть скільки хвиль у нас було трудової міграції? Згадайте – Італія, Іспанія, Польща. Дуже багато людей виїжджали шукати кращої долі, і, разом з тим, ті, хто був відповідальний за економіку країни, не звертали на це уваги – їдуть і нехай їдуть”, – сказав Гройсман.

“Наше завдання сьогодні – знайти рішення цієї проблеми. І я думаю, що відразу вирішити неможливо, але в середньостроковій перспективі це можливо. Головне, щоб економіка зростала”, – зазначив прем’єр.

Як повідомляв УНІАН, прем’єр-міністр Гройсман вважає можливим за кілька років зупинити трудову міграцію з України.

За словами Гройсмана, основним завданням уряду в боротьбі з трудовою міграцією є підвищення зарплат і якості робочих місць. За даними Держстату, середня заробітна плата в Україні в березні поточного року зросла порівняно з лютим на 5,9% – до 8382 гривні, що в 2,3 рази вище затвердженої на поточний рік мінімальної зарплати. У річному вираженні (березень-2018 до березня-2017) зростання склало 9,5%. З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата в Україні збільшилася до 3723 гривень з 3200 гривень. Уряд має намір розглянути можливість підвищення мінімальної зарплати до 4200 гривень вже у другому кварталі поточного року у разі досягнення необхідного для цього економічного зростання.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 _____________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Для отримання деяких видів дозволу на проживання в Італії слід звертатися у квестуру

Нацбанк України спростить обмін валют